Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Štěpánek byl ve Voskresensku nadbytečný

30 2003
Ústí nad Labem - Neslavně skončilo finančně lákavé angažmá v ruské superlize pro hokejového obránce Martina Štěpánka. Na jaře podepsal smlouvu, ale před několika dny se s ním nováček soutěže Chimik Voskresensk rozloučil. Poté, co klub angažoval Petra Tenkráta, byl Štěpánek nadbytečným cizincem. Ve Voskresensku totiž působí další dva Češi: Martin Procházka s Ondřeje Steinerem a ligu můžou hrát jenom tři cizinci. "Byl to pro mě šok," říká Štěpánek, mistr světa z Petrohradu.

Vysvětlení předčasně ukončeného angažmá? Někdejší reprezentační bek se totiž nehodil kouči do připravované koncepce a ten Štěpánkových služeb rychle vzdal.

Dvaatřicetiletý rodák z Ústí nad Labem se tak nyní připravuje se severočeským prvoligovým týmem a hledá si nové angažmá.

"Třebaže jsem s tamním klubem podepsal smlouvu a 3. července vyjel na led k přípravě, po třech týdnech mi oznámili, že už se mnou nepočítají," uvedl Štěpánek pro deník Právo.

Ve středu se proto v Ústí nad Labem zúčastnil exhibice ve prospěch místní
onkologie. 

Jeho postavení v kádru nováčka ruské superligy se změnilo poté, co klub angažoval čtvrtého českého hráče Petra Tenkráta.

Již dříve totiž smlouvy v Chimiku podepsali Martin Procházka a Ondřej Steiner. "Stal jsem se nadpočetným cizincem. Byl to pro mě šok, proto jsem okamžitě odletěl domů," řekl bývalý obránce švýcarského celku Ambri-Piotta, který se s nečekanou situací postupně vyrovnává.

Někdejší hráč Litvínova, který v předešlých letech působil rovněž ve Finsku, se nyní ve spolupráci s agentem Jiřím Hamalem snaží najít nové angažmá. "Pokud by se naskytla příležitost rád bych se vrátil do Ambri. Láká mě především zahraničí, ale jen na slušné úrovni. Za určitých okolností bych však neodmítl ani návrat do extraligy," dodal Štěpánek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze