Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ubude Neuvirthovi konkurent? Mason zřejmě opustí Philadelphii

Brankář Philadelphie Steve Mason v akci | foto: AP

15 2017
Když hokejistům Philadelphie skončila sezona, kanadský gólman Steve Mason při jejím hodnocení rozhodně nejásal. Stěžoval si na to, že se musel střídat s Michalem Neuvirthem. „Každý tým má mít jasně danou jedničku.“ Vše nyní ještě vyhrotil Masonův agent Anton Thun.

Thun dal najevo rozhořčení z toho, že Philadelphia dosud s jeho klientem nezačala jednat o nové smlouvě, zatímco Neuvirth už v březnu podepsal dvouletý kontrakt na pět milionů dolarů.

„Kdyby bylo řízení klubu na mě, podepíšu Stevea, ale jsem přece jen zaujatý. Flyers se zkrátka rozhodli pro Michala, je to jejich volba a my na ni teď musíme reagovat,“ tvrdí Thun.

Ani po Neuvirthově podpisu se Masonův agent ale nevzdával scénáře, že se s Philadelphií dohodne. Jenže nyní, krátce před rozšiřovacím draftem NHL, mu došla trpělivost.

„Zcela upřímně, čekal jsem, že Flyers budou mít o Stevea takový zájem, že nás stihnou do dneška kontaktovat. Nestalo se, nezačali jsme jednat. Je tedy na čase jít dál. Je to byznys,“ vysvětluje Thun.

Hextall je otevřený, hledá ideální řešení

Ve spojení s tím, že Mason byl nespokojený se střídáním se s Neuvirthem, dává odchod levorukého brankáře smysl. Na druhou stranu může jít pouze o nátlak na Philadelphii a jejího generálního manažera Rona Hextalla.

Ten by s Masonovým odchodem přišel o brankáře, jemuž dlouho důvěřoval.

Mason přišel k Flyers v roce 2013 a od té doby odchytal většinu zápasů. Poslední dvě sezony kromě něj dostával prostor i Neuvirth, ale nikdo nepochyboval o tom, že status týmové jedničky patří devětadvacetiletému Kanaďanovi.

Herně letos svého českého konkurenta jasně předčil, zatímco Neuvirth patřil podle statistik k nejhorším gólmanům v NHL, Mason obstál.

Fotogalerie

Že by měl najednou odejít? Hextall možná chce využít pestré nabídky na trhu volných hráčů, k mání by měli být kvalitní gólmani i výměnou. K Neuvirthovi by mohl hledat někoho, kdo lépe snese konkurenci.

„Steve je stále jednou z možností, ale podíváme se také kolem a uvidíme, co se naskytne,“ řekl Hextall v dubnu.

Na svou šanci pak ve Philadelphii čeká ještě talentovaný čahoun Anthony Stolarz. Ten by mohl růst vedle Neuvirtha.

Kartami ještě může zamíchat rozšiřovací draft, generálním manažerem Vegas je totiž George McPhee, který v minulosti s Neuvirthem spolupracoval ve Washingtonu a nedávno o něm mluvil hodně pochvalně. Třeba si Čecha stáhne.

Jak bude vypadat brankářská dvojice Flyers pro příští sezonu se kvůli zmíněným proměnným odhaduje těžko, nicméně nejedna z variant vyznívá pro Neuvirtha tuze příznivě.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze