Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stěžoval jsem si na vrátnici, vzpomíná na Třebíč útočník Čermák

Leoš Čermák | foto: MF DNES

2 2008
Minulý týden se hokejový útočník Leoš Čermák zase po delší době objevil na třebíčském zimním stadionu. Dorazil na autogramiádu, kterou pro svoje fanoušky uspořádalo vedení místního klubu. Ve chvíli, kdy odchovanec Horácké Slavie procházel kolem vrátnice, nasadil široký úsměv.

"Pamatuju si, jak jsem vždycky chodil za Vencou Bartošem (zaměstnanec stadionu - pozn. red.) a stěžoval si mu, že budu končit s hokejem, protože jsem se nemohl prosadit do ‚áčka‘," prozradil třicetiletý forvard.

"Dneska se tomu oba smějeme," dodal.

A jak by také ne, od té doby totiž ušel Čermák pořádný kus cesty.

I v uplynulé sezoně patřil k nejlepším hráčům extraligového Liberce. "Jo, byl jsem celkem spokojený, bodově se mi dařilo," přikyvoval Čermák. "Jen mě mrzelo, že jsme se nedostali do finále," přiznal.

Spravit chuť si potom chtěl v reprezentačním výběru, ale bohužel ani tady se maximální spokojenost nedostavila. Liberecký hráč se jen těsně nevešel do sestavy pro světový šampionát v Kanadě.

"To, že nakonec kluci nebojovali o medaile, moje zklamání trochu utlumilo," přiznal.

V příští sezoně už se zkušený hokejista po extraligovém ledě v Česku prohánět nebude, přijal totiž nabídku z ruské Ufy. "Je to jeden z nejlepších týmů v Evropě. Beru to jako výzvu," prozradil Čermák.

Do nového působiště se těší také proto, že v něm narazí na dalšího rodáka z Třebíče – útočníka Michala Mikesku. "Už jsem u něj sbíral informace. Jsem rád, že tam Michal bude," svěřil se.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze