Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stodolní využije hokej ke zdražení

2 2004
Kdo si bude chtít během mistrovství světa v hokeji v Ostravě zajít do Stodolní ulice na pivo, bude muset sáhnout hlouběji do peněženky. Majitelé některých podniků se rozhodli, že po dobu šampionátu zdraží. Výdělek chtějí kluby a hospody použít na zvelebení.

"Chtěli bychom, aby pivo stálo nejméně čtyřicet korun. Ale protože banky nechtějí brát drobné centy, zřejmě se cena bude pohybovat kolem dvou eur," řekl za sdružení čtrnácti barů a klubů Aleš Ďurka.

Návštěvník Stodolní ulice tedy zaplatí za pivo asi šedesát korun, což je pro místní návštěvníky podražení dost výrazné. "Po odehrání šampionátu se ceny samozřejmě vrátí na původní úroveň," slibují v podnicích..

Kluby a bary nezastírají, že chtějí na šampionátu vydělat. "Ale tyto peníze chceme vložit do rekonstrukce svých podniků, protože mnohé z nich už takové opravy potřebují," řekl majitel baru Maják Pavel Čermák.

Právě kvůli cizincům musejí podniky ve Stodolní před šampionátem investovat peníze do reklamy, propagace a rozšíření personálu. Některé bary chtějí před mistrovstvím přejít na placení kartami, jiné otevřou směnárny.

Očekává se, že kvůli hokeji přijedou do Ostravy tisíce cizinců. "Má jich být až čtyřicet tisíc. Mnozí z nich určitě navštíví Stodolní," míní Ďurka, podle něhož bude přímo od haly jezdit autobusová linka do Stodolní ulice.

Zástupci čtrnácti klubů předpokládají, že podobným způsobem se zachovají i další ze zhruba šedesáti klubů v areálu. "Záleží to však jen na nich, není to žádný kartel," podotkl Ďurka.

Mezi kluby, které určitě zdraží, zatím patří Desperado, Sherlock Holmes, Boomerang, Maják, E99, Koxovna, Havana Club, Marina či Flinstones. Majitelé věří, že si nepohněvají stálé návštěvníky.

"Doufáme, že to pochopí. Že to děláme i pro zkvalitnění jejich oblíbené čtvrti. Stodolní má před sebou další budoucnost a z někdejšího areálu živelně vznikajících klubů se mění v zábavní zónu," řekl Pavel Čermák.

Majitelé a provozovatelé barů se shodují, že Stodolní ulice projde při mistrovství těžší zatěžkávací zkouškou, než byly oba ročníky festivalu Colours od Ostrava.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze