Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Straka posílil Los Angeles

1 2003
Pittsburgh - Časy se mění. Útočník Martin Straka, další z členů kdysi pověstné pittsburghské "Jágrovy mafie", byl v noci z neděle na pondělí vyměněn do Los Angeles. Pittsburgh, jehož dres Straka oblékal posledních šest let, byl zatížen hráčovým vysokým platem.

Opačným směrem míří slovenský obránce Štrbák a ruský mladík Anšakov. O Strakově výměně se spekulovalo už od minulé sezony.

Tehdy Pittsburgh vyhlásil stav finančního ohrožení a zbavil se zbytku kvalitních hráčů, kteří mu dělali na konci devadesátých let dobré jméno. Do Washingtonu následoval Jaromíra Jágra centr Robert Lang, v jiných týmech zmizeli Alexej Kovaljov, Jan Hrdina nebo brankář Johan Hedberg.

Jednatřicetiletý Straka, který si v letošní sezoně přijde na 4.35 milionů dolarů, je poslední kapitolou lehce sentimentálního příběhu úpadku týmu s tak slavnou minulostí. Pittsburgh ho v roce 1992 draftoval, po třech letech ho vyměnil do Ottawy, aby ho v roce 1997 zase přivedl zpátky.

Na přelomu století prožil Straka i celý tým skvělé období, které gradovalo v sezoně 2000-01, kdy se Straka vešel do první pětky kanadského bodování celé NHL s 95 body.

Los Angeles, kteří mají v letošní sezoně vysoké cíle, obětovali osmadvacetilého slovenského obránce Martina Štrbáka a práva na ruského útočníka Sergeje Anšakova, který letos hraje v ruské superlize, takže mu Pittsburgh nemusí platit.

Zatímco pro Pittsburgh měl trejd úsporný charakter, Los Angeles ho provedli z nouze. V jejich sestavě chybí kvůli zranění šest klíčových hráčů, včetně Slováků Žigmunda Pálffyho a Josefa Stumpela a zámořských hvězd Adama Deadmarshe a Jasona Allisona.

"Straka přinese do našich řad dynamické prvky jako rychlost, pohotovost a techniku,"řekl generální manažer Los Angeles Dave Taylor. "Věříme, že se svou bude hodit k našim ostatním útočníkům."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze