Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Straka si vydělá 7,2 milionu za dva roky

10 2001
Pittsburgh - Český hokejista Martin Straka z klubu Pittsburgh Penguins si v nadcházejících dvou letech v NHL vydělá 7,2 milionu dolarů. Plat v této výši mu přiřkl nezávislý soudce v arbitrážním řízení. Levý křídelní útočník vyjádřil nad danou částkou spokojenost. V nadcházejícím ročníku obdrží olympijský vítěz z Nagana 3,5 milionu a v následující se jeho mzda zvýší o dvě stě tisíc. Loni hrál za 2,2 milionu a protože se s vedením klubu nedohodl na zvýšení příjmu, čekal na arbitrážní výrok.

"Jsem spokojen, i když jsem si myslel, že to bude o trochu lepší. Člověk si ale vždy myslí, že to dopadne jinak. Teď jsem šťastný, ale uvidíme, jak mi to půjde v sezoně," komentoval z domova osmadvacetiletý útočník zprávu ze zámoří, kterou znal teprve několik desítek minut.

Straka skončil v základní části uplynulého ročníku NHL čtvrtý v tabulce kanadského bodování s 95 body za 27 gólů a 68 asistencí. Na levém křídle druhého útoku Tučňáků hrál většinu roku se svým krajanem Robertem Langem v centru a Rusem Alexejem Kovaljovem na levé straně.

Také tito dva hokejisté dovedli jednání o svých platech k arbitráži a na výrok teprve čekají, stejně jako další pittsburský hráč Jan Hrdina. Ten dosud neabsolvoval slyšení před soudcem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze