Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liga mistrů má šanci, věří vítkovický hokejista Strapáč

Petr Strapáč z Vítkovic sleduje průnik Vojtěcha Němce z Komety Brno. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

8 2015
Domácí duel s Tapparou Tampere (0:2) sledoval z tribuny. V úterní odvetě už byl přímo na ledě. Vítkovický hokejista Petr Strapáč prohry 1:2 a vyřazení v prvním kole play-off Ligy mistrů hodně litoval.

„Nejeli jsme do Finska odevzdaně, chtěli jsme se o postup porvat,“ uvedl. „Bohužel jsme dostali gól na konci první třetiny. Ve druhé se nám podařilo srovnat, ale pak přišla smolná branka v oslabení a už jsme to nedokázali otočit.“

Je Tappara silný evropský tým?
Hráli výborně, ale byli k poražení. Když to srovnám s loňskem, kdy jsme nastoupili proti Lappeenrantě, tak ta byla o třídu lepší.

Posunula se za rok Liga mistrů nahoru?
To ano, i když divácky to vidět není, návštěvy nejsou jako v ligových soutěžích, ale popularitu získává. Jestli vydrží dál, mohla by mít větší váhu.

Byla to pro vás velká zkušenost?
Pro každého je obrovská zkušenost poměřit se s evropským hokejem. Pro nás byly zajímavé i zápasy ve skupině s běloruským Grodnem a německým Mannheimem. Bohužel se nám nepoštěstilo utkat s nějakým švédským týmem, ale třeba to vyjde příští rok.

Jak ve srovnání s Ligou mistrů vychází extraliga?
Nemyslím si, že by až tak zaostávala, ale je to jiné. Finové byli bruslařsky a systémové hodně dobří, na vyšší úrovni, ale my máme zase jiné přednosti.

Uleví se vám teď, když už můžete myslet jen na domácí soutěž?
Ulevit není správné slovo, protože Ligu mistrů by chtěl hrát každý tým. Aby získala větší popularitu a všichni ji brali vážně, tak by neměla být brána jen jako nutnost. Měřit síly se špičkovými evropskými týmy by mělo být za odměnu. Jako ve fotbale, kde se hraje Liga mistrů přes týden a o víkendu domácí soutěže.

Jenomže vy hrajete extraligu dvakrát třikrát týdně...
To je určitě náročné, ale to k tomu patří, bez toho to nejde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze