Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střídání vítězi nešlo

21 1999
M o s k v a - (od našeho zvláštního zpravodaje) - Nevídaný defekt zasáhl do hry hokejových reprezentantů na posledním střetnutí Baltika Cupu proti Kanadě. Během pár minut rozhodčí dvakrát nachytali dvě pravá křídla při nepovedeném střídání, což potrestali vyloučením na dvě minuty za příliš mnoho mužů na ledě. Naštěstí se slabým Kanaďanům přesilovky nevydařily. Nejprve se provinil Martin Špaňhel a za okamžik jej následoval Viktor Ujčík. Ve druhé třetině za stavu 2:1 se hrnuli na led, třebaže jejich spoluhráči ještě nevkročili na střídačku.

"Venca Král už byl blízko a já si nevšiml, že ještě neslezl," vyprávěl Špaňhel.

"Měl jsem nechat puk běžet, ale zrovna jsem měl docela dobrou šanci. Hlavní sudí se koukal jinam a já doufal, že mi to projde. Čároví byli nepřesní, ale jeden z nich stál zrovna vedle, takže jsem měl smůlu." Špaňhelova nepozornost pomohla Kanadě k početní převaze pět na tři.

Také Ujčík uviděl, jak si Václav Pletka zvednutou holí říká o vystřídání. Přeskočil mantinel a netušil, že něco provedl. Na Pletku v poslední chvíli zakřičel obránce Jiří Vykoukal, aby na ledě zůstal. "Všecko jsem si uvědomil, až když mi to kluci na lavičce vysvětlili," poznamenal stydlivě.

Trenéři v takové situaci nic nenadělají. Záleží pouze na soustředěnosti hráčů. Hloupá chyba může mužstvu citelně ublížit, v oslabení může padnout rozhodující branka. Zvlášť na mistrovství světa by hokejisty mohla mrzet.
 

 

Autor:


Témata: Viktor Ujčík
Najdete na iDNES.czmobilní verze