Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stümpel se na MS konečně trefil

2 2004
Ostrava - Jedním z nejplatnějších hráčů slovenského týmu byl i dlouholetý útočník losangelských Králů, nitranský rodák Jozef Stümpel. Jednou brankou a přihrávkou rozšířil svůj zápis do kanadského bodování turnaje. Gól z patnácté minuty byl jeho prvním úspěchem na mistrovství. Po dorážce Stümpelovy střely z pravého kruhu se radoval i Marián Gáborík.

Podle očekávání snadno si s dánskými hokejovými učedníky poradili v odpoledním zápase skupiny F slovenští hokejisté.

Osm branek v síti severských brankářů znamenalo zatím největší porážku dánských hokejistů na tomto mistrovství světa.

Teprve dnes jste vstřelil svou první branku šampionátu, bylo čtyřzápasové čekání nepříjemné?
Nebylo. Vůbec nejde o to, kdo dá gól, ale o vítězství. Hokej je kolektivní sport a pokud tým vítězí, je úplně jedno, kdo branky střílí. Jsem rád, že jsem se dneska trefil a udělal tak svým příznivcům radost. Vítězství bylo ale důležitější.

Osm branek v síti Dánska naznačuje, že se jednalo o soupeře, který je hokejově někde zcela jinde. Má vůbec nějaké opodstatnění účast takovýchto týmů na mistrovství světa skupiny A?
To záleží na IIHF, a já do toho nemám co mluvit. Síly, které hráči v zápasech s hokejovými trpaslíky vyplýtvají, mohou chybět ve vyřazovacích bojích. Pro diváky zase může být zajímavý vysoký počet branek, které v takovýchto střetnutích většinou padají. A hráči slabších týmů se zase něco přiučí.

Jací jsou slovenští fanoušci na tomto mistrovství?
Jsou jedním slovem skvělí. Fandí nám, ženou nás dopředu, a my jsme rádi, že se jim za jejich podporu můžeme odvděčit vítězstvím. Doufám, že jich bude tolik i při našich dalších zápasech, jsou nám velkou oporou.

Po dvou třetinách jste vedli 7:0, nechtěli jste, alespoň kvůli těch skvělým fanouškům, vstřelit Dánsku i desátou branku?
Na hokejovém mistrovství světa není důležité, kolik branek nastřílíme, ale vítězství. A o něm bylo rychle rozhodnuto. Musíme ale myslet i na další zápasy, a tak se do hry více zapojila i třetí a čtvrtá pětka, občas si musí ti nejvytíženější hráči odpočinout.

Smutným okamžikem duelu bylo i zranění Mariána Hossy. Jak moc může chybět do dalších bojů?
Marián je super hokejista a já doufám, že jeho zranění není vážné. Ten zákrok jsem viděl a bylo to hodně špinavé. Nechápu, jak to může nkdo udělat, zvlášť tým, který je jednou nohou na cestě domů.

V závěru zápasu se na ledovou plochu dostal fanoušek, který tam neměl co dělat. Zažil jste už takovou věc?
Zažil. Myslím, že to bylo v Montrealu. Ale to se stává, nejde tomu zabránit ani při sebelepší pořadatelské službě. Ten člověk byl ale evidentně neškodný a tak nám žádné nebezpečí nehrozilo.Najdete na iDNES.czmobilní verze