Sudí Svoboda má pozastavenou delegaci

28 2003
Praha - Při signalizaci vyloučení jednoho z litvínovských hokejistů měli jeho spoluhráči několikrát kotouč pod kontrolou, přesto hra pokračovala. Nakonec rána od zadního mantinelu zapadla za záda brankáře Maříka. Vlastní gól hostujícího celku při utkání hokejové extraligy v Plzni k úžasu všech platil. Rozhodčí Tomáš Svoboda proto nebude do 5. listopadu řídit žádný extraligový zápas. Ředitel soutěže Stanislav Šulc podpořil návrh komise rozhodčích na pozastavení jeho delegace.

Sudí se dopustil popisované chyby i dalších přehmatů v nedělním zápasu 17. kola. Svobodovo selhání zaznamenal ve svém hodnocení delegát zápasu.

"Ani se mi to nechce komentovat. Výrok rozhodčího Svobody ovlivnil utkání, nemine ho trest. V posledních dvou letech rozhodčí chybovali takřka výhradně při udílení trestů. Teď se ovšem vyskytly situace, kdy rozhodčí dopustil omyl při uznání branky. Tohle nebudu a nechci tolerovat," tlumočil svoje rozladění šéf komise rozhodčích Pavel Halas v rozhovoru pro oficiální server svazu.

Obdobné chyby se dopustil také sudí Arnošt Nečas v utkání 11. kola mezi Třincem a Libercem (3:2), v němž neuznal Bílým Tygrům branku poté, co byl hostující hráč natlačen do brankoviště bránícím hokejistou. Za to přijde Nečas o dvě třetiny odměny za zápas, tedy zhruba o čtyři tisíce korun.

O dva tisíce bude chudší Jaroslav Havlík a peněžitý trest nemine ani dvojici jeho čárových kolegů Luboš Chytil a Karel Machálek. Celé trojici vytkla komise rozhodčích chyby v řízení pátečního zápasu mezi Třincem a Karlovými Vary. Hosté nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení.