Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Suhonen skončil kvůli srdečním problémům

28 2001
C h i c a g o - Srdeční problémy zřejmě ukončily kariéru finského trenéra Alpo Suhonena, který se do historie NHL zapsal jako první evropský kouč. Lékaři při prohlídce objevili, že má ucpanou srdeční tepnu, a okamžitě musel ukončit svoje působení u týmu Chicaga Blackhawks. Dvaapadesátiletý Suhonen se na lavičku nevrátí ani v příští sezoně. "Je to vážné, Suhonen však není přímo horožen na životě," řekl na tiskové konferenci generální manažer Mike Smith, jenž vedením klubu pověřil dosavadní asistenty Denise Savarda a Ala McAdamse. Jméno nového trenéra by měl oznámit do června.

Suhonen se v několika posledních týdnech necítil dobře, ale podle zpáv lékařů v nejbližší době nebude operace nutná. Jak kouč přiznal, podobné problémy měli i někteří členové jeho rodiny. "Trenéřina je stresující povolání a v průběhu sezony jsem se občas divil, jak to Alpo fyzicky zvládá," řekl Smith.

Suhonen přišel do Chicaga v létě minulého roku a tím, že byl jmenován o několik dní dříve než Ivan Hlinka V Pittsburghu, se stal historicky prvním evropským koučem v historii NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze