Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šumperk asi ztratí první ligu

23 2001
Šumperk - Bude se hrát v Šumperku ještě někdy dobrý hokej? Taková otázka přepadá fandy, kteří se dozvěděli smutnou zvěst. Společnost HC Draci, která zajišťovala prvoligový tým, totiž vystoupila z hokeje. První liga tak v Šumperku pravděpodobně skončí. "Nechceme zahájit další sezonu bez včasného pokrytí penězi a nehodláme tak riskovat, že se sezona rozběhne a nedokončí. Nechceme uvést sebe, hráče a ani sponzory do nepříjemností," uvedl mluvčí společnosti Luděk Šperlich. Podle něj chyběly po jednáních se sponzory pro pokrytí celé sezony ještě tři miliony korun. "Pro bezproblémový průběh sezony potřebujeme deset milionů, a to dnes nejsme schopni při nejlepší vůli naplnit," objasnil Šperlich.


Fanoušci jsou zklamáni, protože se obávají, že klub kvůli tomu spadne z druhé nejvyšší soutěže v republice do šedi průměru. "V minulé sezoně se nám podařilo udržet v první lize a teď by měl dobrý hokej skončit. To je tragédie," prohlásil zklamaný fanoušek Petr Andreadis.

Prvoligová licence je ale majetkem Občanského sdružení Hockey club, které zajišťuje všechny mládežnické týmy. Jeho výbor zatím nemá jasno, co bude dál se šumperským hokejem. "Rozhodnutí společnosti HC Draci přišlo jako blesk a zaskočilo nás. Určitě přibereme i mužský hokej, ale dnes nejsme schopni říct, na jaké úrovni bude pokračovat," uvedl předseda sdružení Miloslav Viktorín a dodal: "Teď objíždíme znovu sponzory a do pátku chceme mít jasno. Potom rozhodneme, zda půjdeme do první ligy, nebo o soutěž níž a licenci prodáme." Reálnější je však podle něj druhá liga.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze