Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šumperk zvládl finiš na jedničku

27 2001
Š u m p e r k - V klidu a bez emocí skončila v Šumperku hokejová sezona. Po čtyřech letech Draci nehráli baráž, ať už o postup či udržení první ligy, ačkoliv tomu ještě před pár měsíci nikdo nevěřil. Po tragickém začátku ročníku se podařilo týmu báječné zmrtvýchvstání. Vánoční obměna kádru odsartovala šňůru čtrnácti zápasů bez porážky a tým nakonec dohrál po jedenáctém místě zaručujícím klid.

Šumperk se v první polovině soutěže usadil na posledním místě a jeho odstup od dalších  příček se do Vánoc zvětšoval až na rekordních osm bodů. Pro odborníky i fanoušky to byl šok,  Draci disponovali téměř nejnabitějším kádrem v soutěži: Kompas, Rejthar, Metlička, Živný,  Kajer či Kelner, hráči s extraligovými zkušenostmi, dokázali ještě v létě uhrát remízu s  extraligovými Vítkovicemi v pohárovém utkání, které nakonec prohráli až v prodloužení, v  první lize se ale hvězdný celek trápil. "Udělali jsme chybu, že jsme tenkrát příliš dali na  slovo tehdejších trenérů. Zkušení hráči měli přinést do týmu jistotu, ovšem to se nestalo a  nefungovalo to," říká dnes mluvčí Draků Luděk Šperlich.

Vedení klubu o Vánocích sáhlo k téměř zoufalému kroku, když vyměnilo polovinu týmu. Do  Šumperku přišlo několik mladých hráčů a především skupina vsetínských borců v čele s bekem  Romanem Zubíčkem, který se zde hodlal rozehrát po zranění. "Oni se přišli v uvozovkách jen  rozehrát, ale stali se zářivým příkladem, jak se hraje a bojuje. Prostě profesionálové,"  říká na adresu vsetínských hráčů Šperlich.

Draci brzy zlikvidovali propastný rozdíl a stali  se téměř neporazitelným týmem - čtrnáct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky a nakonec  skončili v první lize jedenáctí. "Když jsme se rozhodovali, že zcela vyměníme kádr, věděli jsme, že jdeme do velikého rizika. Měli jsme ale štěstí," podotknul Šperlich.

Jaká bude další budoucnost Draků, je zatím ve hvězdách, měla by ovšem být prvoligová.  "Nemohu nyní říct něco konkrétnějšího, chceme však v další sezoně vsadit z větší části na  hráče, kteří u nás teď hráli," dodává mluvčí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze