Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šumperský hokej má peníze na první ligu

4 2001
Šumperk - Šumperský hokej má nového strategického obchodního partnera, a tak se podařilo odvrátit nebezpečí, že tamní klub bude muset po dvou letech prodat licenci na první ligu a hrát nižší soutěž. Blíže neurčený subjekt totiž do klubu vloží několik milionů korun. "Mohli jsme prvoligovou licenci vyměnit za druholigovou a získat tak doplatek, nebo se snažit provozovat první ligu vlastními silami. Nakonec se nám podařilo získat významného obchodního partnera," uvedl Jan Kastner, člen výkonného výboru HC Draci.

"Ten do šumperského hokeje vloží řádově miliony korun a dodá většinu hráčů. Velmi významnou roli budou mít i tradiční obchodní partneři."

O jménech hráčů zatím nechtěl hovořit. Dodal, že ve vedení šumperského hokeje zasednou například ještě loni aktivní extraligový rozhodčí Oldřich Brada, či někdejší extraligový hráč Aleš Tomášek.

Do finančních potíží se klub dostal již v roce 1999. Vedení města ve sporu o způsobu sponzorování tehdejšího prvoligového nováčka nakonec našlo řešení, které zachovalo soutěž ve městě.

Situace se zdramatizovala v květnu, když vedení soukromé společnosti HC Draci, která hokejovou licenci vlastnila, oznámilo, že již nemá peníze na zajištění chodu seniorského
družstva.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze