Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šumperský hokej se i přes sestup nevzdává naděje na první ligu

Hokej hokejista | foto: Profimedia.cz

27 2008
Šumperk - Domácí výhrou 4:3 nad Mostem se loučili hokejisté Šumperka se skupinou o záchranu v první lize. Ani tento výsledek už ale nemohl nic změnit na poslední příčce, kterou Draci obsadili. Nováček druhé nejvyšší soutěže se však se sestupem nechce smířit a vedení klubu neustále pracuje na získání prvoligové licence i pro příští sezonu.

"Chtěli bychom první ligu hrát. A tímto směrem se ubíráme. Stále není vyloučeno, že se první liga rozšíří, navíc existuje možnost, že na trhu bude ke koupi licence na první ligu," tvrdí výkonný ředitel Šumperka Radek Kučera. Více otevřený však zatím být nechce. "Je to otázka nejbližší budoucnosti. Chytřejší budeme během dvou týdnů."

Podobné tajnosti dělají Draci také s oznámením jména trenéra, který povede tým v příští sezoně. "Pár jmen už jsem zaslechl. Ale podepsaného není nic. Máme v hledáčku tři trenéry, jméno ale oznámíme až ve čtvrtek," řekl Kučera.

Bez ohledu na to, v jaké soutěži bude Šumperk startovat, zahájí hokejisté přípravu na nový ročník už v květnu. A zřejmě s hodně obměněným kádrem. Vedení klubu už některé hráče oslovilo, teď se čeká na to, jaká soutěž se bude hrát.

"Pokud bychom hráli první ligu, nechceme zažít právě skončenou sezonu. To znamená, že máme zájem o zkušené hráče s patřičnou výkonností," zdůraznil výkonný ředitel Draků.

Přání klubu hrát první ligu však nemusí být splněno. Je docela možné, že se v Šumperku bude hrát pouze druhá liga. I s touto variantou šéfové klubu počítají. V tom případě by se zaměřili na vybojování okamžitého návratu do druhé nejvyšší soutěže.

"Určitě bychom chtěli tým, který by v soutěži hrál nahoře. A pak je možné všechno," uvedl Kučera. "Zatím je však naší prioritou práce na získání první ligy."

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze