Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sundin zabodoval a pak mazal na pivo

14 2004
Plzeň - Chvíli to trvalo, než švédský obr Mats Sundin po exhibici v Plzni vyšel z kabiny. Dlouhé čekání se vyplatilo, ze dveří šatny se vynořila mohutná postava vzbuzující velký respekt. Torontský kapitán však ukázal, že zlým mužem není. Na všechny se mile usmíval, nepůsobil nafoukaně a chválil český hokej. "Jste skvělá hokejová země," prohlásil.

V utkání s extraligovou Plzní se stal nejproduktivnějším hráčem, jeden gól dal a na další tři přihrál. Hvězdy z NHL dlouho prohrávaly, nakonec však soupeři po krásných akcích nasázely osm gólů.

"Trochu nám to trvalo, první třetina byla velice těžká. Museli jsme se hodně snažit, Plzeň měla navíc velice dobrého brankáře," pochválil Sundin Tomáše Dubu, který první část odchytal.

Plzeňský šéf Tomáš Král před zápasem připravil překvapení, dohodl se s Romanem Málkem, který na západě Čech bude chytat až od příští sezony. A tak se v domácí brance v každé třetině objevil jiný gólman. Nejdřív Duba, po něm Pejchar a nakonec zmiňovaný Málek.

"Museli jsme začít víc jezdit, pak už naštěstí začaly padat góly," řekl švédský reprezentant, pro kterého to stejně jako pro většinu jeho spoluhráčů byl třetí zápas ve třech dnech.

"Je to náročné, ale nestěžuju si. Je to skvělá příprava pro případ, že začne NHL," poznamenal Sundin.

V otázce obnovení nejslavnější hokejové soutěže je optimistou. "Hráči dali klubům velice slušnou a vstřícnou nabídku, myslím, že liga po Vánocích začne."

Je zajímavé, jak zahraniční hokejisté narozdíl od těch českých v obnovení zkaženého ročníku NHL pořád doufají. Sundin se svou pevnou vírou totiž není jediný, v podobném duchu se vyjádřili i Tony Amonte nebo veterán Rob Blake.

Sundinovi se v Česku líbí, už odpoledne se místo spánku vydal na procházku Prahou. "Je to krásné město. Nebyl jsem v něm poprvé, ale pořád se sem rád vracím. Překvapili mě i fanoušci tady," líbila se Sundinovi atmosféra v Plzni.

Hru si švédský centr užíval, chybí mu. A co vlastně celý podzim dělal? "Trochu jsem cestoval, hlavně po Španělsku, hrál jsem golf a sledoval fotbal. Jsem totiž velkým fotbalovým fanouškem," přiznal se.

Po zápase se hráči vydali na návštěvu plzeňského pivovaru. "Jo jo, pivo máte výborné, už se těším," zasmál se Sundin.

Rob Blake, Mats Sundin a Tony Amonte před začátkem exhibičního utkání v Plzni.

Plzeňský Michal Důras (vlevo) a hráč NHL Mats Sundin v exhibičním utkání.

Ansor Carter (vlevo) a Mats Sundin při prohlídce plzeňského pivovaru

Útočníci Ansor Carter (vlevo) a Mats Sundin na prohlídce plzeňského pivovaru

Zleva: Dominik Hašek, Mats Sundin, Rob Blake

Dominik Hašek a Mats SundinNajdete na iDNES.czmobilní verze