Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svaz chce připravit Teleaxis i o šampionát

18 2003
Praha - Hokejový svaz čelí nebývalé krizi. Pět měsíců před mistrovstvím světa, které pořádá, mu chybějí miliony korun. Stále nepodepsal smlouvu o pronájmu haly Sazka Arena, kde se bude šampionát hrát. Podle informací MF DNES dosud není šampionát ani pojištěný. A teď se navíc znovu rozhádal s marketingovým partnerem Teleaxisem...

Svaz se totiž rozhodl, že Teleaxisu vypoví smlouvu na šampionát.

Důvod? „Teleaxis nám dluží miliony, takže nechceme, aby inkasoval peníze za mistrovství,“ řekl sekretář svazu Martin Urban deníku Sport.

„Tu smlouvu těžko vypovědí. Pokud to udělají, budeme vymáhat škodu. Můj odhad je sto milionů korun,“ reagoval Peter Kovarčík, šéf Teleaxisu.

Podstata sporu? Svaz letos odmítl Teleaxisu prodloužit smlouvu týkající se reprezentace. Od té doby mu Teleaxis pozastavil platby, obvinil svaz z toho, že smlouvu neplnil, a vymáhá na něm penále. „Teleaxis nám dluží asi dvacet milionů korun,“ řekl před měsícem předseda svazu Karel Gut.

Teleaxis to odmítá. „Navíc smlouva o reprezentaci a o šampionátu jsou dva různé kontrakty,“ sdělil Kovarčík. Jejich spor zřejmě skončí u soudu.

A smlouva o pronájmu? „V říjnu ji podepíšeme,“ tvrdil Gut. Stále není...

„Ve světě je obvyklé, že když někdo kandiduje na pořádání šampionátu, ví, kde se bude hrát a za kolik,“ říká Jaroslav Vacek, místopředseda fotbalového svazu, jenž má na starosti finance. „Svaz měl smlouvu se Sazkou podepsat, když se ucházela o to, stát se investorem. Tehdy si mohl diktovat. Teď je v opačné pozici.“

Sazka tak stále může šponovat cenu za pronájem i výši provize za prodej vstupenek. V případě, že halu nestihne dostavět, svaz na ní bez smlouvy těžko bude vymáhat sankce.

Urbanova reakce? „Smlouva je před podpisem, termín neznám.“ A kdy bude pojištění šampionátu? „Nebudu vám odpovídat.“

Potíže hokejového svazu
nemá smlouvu o pronájmu haly
ヲ nemá smlouvu o prodeji lístků
ヲ v rozpočtu chybí miliony korun
ヲ šampionát nemá pojištěný*
ヲ spor s marketingovým partnerem
* před měsícem to potvrdil šéf svazu Karel Gut, o aktuálním stavu se zástupce svazu odmítl vyjádřit

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze