Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svaz jednal o světových šampionátech

17 2001
P r a h a - Průběh příprav juniorského a seniorského mistrovství světa hokejistů, které se budou v tomto a příštím roce konat v České republice, byl jedním z hlavních témat středečního pravidelného zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje. Na přelomu roku se v Pardubicích a Hradci Králové uskuteční světový šampionát dvacetiletých a oba stadióny proto procházejí úpravami. "Vše běží podle plánu, oba stadióny se vylepšují. Potěšitelné je, že se na tom podílejí města, v Pardubicích v mimořádném rozsahu," podotkl předseda svazu Karel Gut.

Již tradičně informoval členy výboru o postupu jednání ohledně výstavby nové víceúčelové haly v Praze na Hagiboru, kde by v příštím roce mělo vyvrcholit mistrovství světa dospělých.

"Od prosince jsme měli několik sezení a vše se již točí pouze kolem dokončení smluv, aby mohlo být ještě v lednu vydáno územní rozhodnutí," uvedl Gut. Se zástupci hlavních investorů z finského sdružení Mutli-Areena Praha se setkal naposledy v úterý. "Schůzka se týkala už samotného mistrovství. Jednali jsme o našich a jejich podmínkách spojených s organizací. Nešli jsme ale do detailů, jednalo se pouze o návrhy," přiznal Gut.

Finští investoři nyní jednají se zástupci tělovýchovné jednoty Bohemians a v nejbližších dnech by měli podepsat finální smlouvu o pronájmu pozemků. Vršovická jednota již získala písemný souhlas k uzavření nájemní smlouvy od ministerstva financí. Pozemky, na kterých má hala stát, má totiž pouze trvalém užívání, do svého vlastnictví je získá až v průběhu letošního roku. "Jednání budou probíhat i ve čtvrtek. Finští investoři chtějí mít stoprocentní jistotu ohledně pozemků. Proto procházíme postupně jednu smlouvu za druhou," řekl generální sekretář Richard Šach.

Členové výkonného výboru také vyslechli zprávy reprezentačních trenérů Josefa Augusty a Jaroslava Holíka a seniorský i juniorský tým ocenili za výsledky, kterých dosáhly v posledním období. "Dvacítka dosáhla opět mimořádného úspěchu," pochválil Gut juniory, kteří v Moskvě obhájili zlaté medaile z předešlého mistrovství světa.

Příští schůzka výkonného výboru se uskuteční ve středu 14. února v Hluboké nad Vltavou.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze