Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédové přijedou se třemi mistry světa

28 2001
Zlín - V sestavě s útočníky Jörgenem Jönssonem, Nichlasem Falkem a Andersem Huuskem, světovými šampióny z roku 1998, se na turnaji o Pohár České pojišťovny (od 6. do 9. září ve Zlíně) představí hokejová reprezentace Švédska. Hlavní kouč Hardy Nilsson spolu s novým asistentem Matsem Waltinem nominovali pro úvodní turnaj série Euro Hockey Tour celkem sedm hráčů, kteří se na letošním mistrovství světa v Německu podíleli na zisku bronzových medailí.

Švédové skončili loni ve Zlíně druzí za severským rivalem z Finska a v celkovém pořadí neoficiálního mistrovství Evropy obsadili nakonec třetí pozici. S týmem přicestuje do města obuvi i Mattias Weinhandl, který v roce 1999 utrpěl na juniorském turnaji ve Finsku po nešetrném zákroku českého útočníka Michala Trávníčka těžké zranění oka a ztratil značnou část periferního vidění.

Kvůli neortodoxnímu stylu hry, který vychází z podpory ofenzívy mírně staženými "falešnými" obránci, jsou například klasičtí útočníci Falk nebo Jönsson v nominaci uváděni mezi zadáky.

Brankáři: Hadelöv (Malmö), Liv (HV 71)
Obránci: Rohlin, Nord, Falk (všichni Djurgaarden), Alavaara, Mag. Johansson (oba Frölunda), Hedin (MoDo), T. Johansson (AIK Stockholm), Jönsson (Färjestad)
Útočníci: Ottosson, Hakansson, Tjärnqvist (všichni Djurgaarden), Söderström, Mat. Johansson (oba Färjestad), Huusko, Davidsson (oba HV 71), Andersson, Johnsson (oba Frölunda), Burström (Lulea), Zetterberg (Timra), Weinhandl (HV 71).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze