Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédové tentokrát vsadili na zkušenost

29 2001
S t o c k h o l m - Na mezinárodně ostřílené a zkušené hráče vsadili trenéři švédské reprezentace Hardy Nilsson a Tommy Tomth při nominaci na nadcházející Švédské hokejové hry, které se uskuteční od 6. do 11. února ve Stockholmu. Ve výběru hostitelů nechybějí ani mistři světa z roku 1998 ze Švýcarska - obránce Christer Olsson a útočníci Mikael Johansson, Jörgen Jönsson, Nichlas Falk a Mikael Renberg, člen kdysi obávané "Legie zkázy" týmu Philadelphia Flyers. Nilsson s Tomthem vybírali především z "vlastních zdrojů", tedy ze švédské ligy, a hlavně z řad vedoucího týmu soutěže Djurgaardenu, který dodal hned sedm hráčů.

Výjimku tvoří čtveřice krajánků ze Švýcarska v čele s již pětatřicetiletým obráncem Peterem Anderssonem z Lugana, Björn Nord si vydělává na chleba v německém Norimberku a služeb dalšího beka Henrika Tallindera si považují v TPS Turku ve Finsku.

Švédové jsou před závěrečným turnajem v tabulce letošní Euro Hockey Tour třetí, s jednobodovým náskokem před českým celkem. S ním se utkají v sobotu 10. února od 15.30. Vítěz Švédských hokejových her získá prémii 45 000 dolarů.

Nominace Švédska
Brankáři:
Andreas Hadelöv (Malmö), Mikael Tellqvist (Djurgaarden).
Obránci: Peter Andersson (Lugano/Švýc.), Per Gustafsson (HV 71), Björn Nord (Norimberk/Něm.), Fredrik Olausson (Bern/Švýc.), Christer Olsson (Brynäs), Leif Rohlin (Ambri Piotta/Švýc.), Henrik Tallinder (TPS Turku), Daniel Tjärnqvist (Djurgaarden).
Útočníci: Niclas Falk, Mikael Johansson, Kristofer Ottosson, Andreas Salomonsson, Mathias Tjärnqvist (všichni Djurgaarden), Jörgen Jönsson, Mathias Johansson (oba Färjestad), Björn Ahlström (AIK Stockholm), Kristian Huselius (Frölunda), Andreas Johansson (Bern), Mikael Renberg (Lulea), Magnus Wernblom (MoDo).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze