Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Švédská liga se těší z rekordních návštěv

28 2004
Stockholm - Pokles návštěvnosti hokeje se ve Švédsku nekoná. Přestože se tamní funkcionáři obávali kvůli odchodu mladých hráčů do zámoří nezájmu fanoušků, právě skončená základní část byla co do počtu diváků rekordní. Základní část vidělo v průměru 5764 návštěvníků na zápas, což je nejvíc za posledních deset let.

Letošní statistiky se tak přiblížily výjimečně příznivé sezoně 1989/90, kdy každé utkání navštívilo v průměru 5933 fanoušků.

Ve srovnání s minulostí však počet zápasů elitní soutěže vzrostl. Delší soutěž tedy nevedla k propadu celkového zájmu a k divácké únavě. Nárůst přízně je přitom každoroční již od sezony 1994/95.

"Tahákem" je především celek Frölunda z druhého největšího švédského města Göteborgu.

Návštěvnost na jeho zápasech vzrostla o plnou tisícovku a Göteborští svými výkony navíc přitahují publikum také při zápasech na kluzištích soupeřů. Na opačném konci tabulky divácké popularity figuruje čtveřice Brynäs, Leksand, Malmö a Lulea, která navzdory celkovému nárůstu fanoušky ztrácí.

Většina celků švédské ligy v posledních letech zvětšila počet míst na stadionech nebo o zvětšení uvažuje. Nejúspěšnějším celkem, pokud jde o vyprodávání vlastní haly, je tým HV 71, vítěz základní části, který svou arénu v letošním ročníku soutěže
zaplnil čtrnáctkrát.

Kapacita haly Kinnarps Arena v domovském městě HV 71 Jönköpingu je přitom 6300 míst. Srovnání schopností celků zaplnit vlastní haly ovšem poněkud znevýhodňuje týmy s velkými stadiony, jako je například stockholmský celek Djurgaarden.

K tomu, aby hráči ze švédského hlavního města vyprodali halu Globen, v níž se hrají také velké mezinárodní turnaje a důležité mezistátní zápasy, totiž potřebují přitáhnout do ochozů 13.850 diváků.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze