Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédsko má zatím tři posily z NHL

18 2001
S t o c k h o l m - Tři posily ze zámořské NHL má zatím kouč švédské hokejové reprezentace Hardy Nilsson ve výběru pro přípravné zápasy před mistrovstvím světa. Hájit národní barvy na světovém šampionátu budou Kim Johnsson z New Yorku Rangers, Per-Johan Axelsson z Bostonu a Fredrik Modin z Tampy Bay. Švédský tým čeká před šampionátem ještě pět přípravných zápasů, z toho tři s Finskem. Dnes začne série zápasů se "Suomi" v Jönköpingu, ve čtvrtek pokračuje ve Stockholmu a v sobotu se uzavře v Helsinkách. V úterý se ještě švédští reprezentanti střetnou ve Stockholmu s Kanadou a ve čtvrtek 26. dubna v Gävle se Slovenskem.

V základní skupině MS se tým, který se bude v Německu snažit odčinit sedmé místo z Petrohradu, utká postupně s Lotyšskem, Ukrajinou a Spojenými státy. Šampionát v Německu se uskuteční od 28. dubna do 13. května.

Dosavadní nominace Švédska:
Brankáři:
Hadelöv (Malmö), Liv (HV 71), Tellqvist (Djurgaarden).
Obránci: Johnsson (NY Rangers/NHL), Hedin (Modo), Kronwall, D. Tjärnqvist (oba Djurgaarden),  T. Johansson (AIK Stockholm), Rohlin (Ambri-Piotta/Švýc.), Nord (Norimberk/Něm.), P. Andersson (Lugano/Švýc.), Olsson (Brynäs).
Útočníci: Ottosson, Ölvestad, Falk, Salomonsson, Mik. Johansson, M. Tjärnqvist (všichni Djurgaarden), A. Johansson (Bern/Švýc.), Axelsson (Boston/NHL), Berglund, Mat. Johansson (oba Färjestad), Davidsson (Espoo), Renberg (Lulea), Zetterberg (Timra), Huselius  (Frölunda), Modin (Tampa Bay/NHL).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze