Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Švédsko, to je jistota, přiznal Pardavý

30 2001
Trenčín, Vsetín - Dvouměsíční snaha slovenského hokejového reprezentanta Jána Pardavého opustit mistrovský Vsetín skončila. Křídelní útočník, který se od června připravuje na nový ročník doma v Trenčíně, podepsal v neděli roční smlouvu se švédským šampionem Djurgaardenem. "Měl jsem ve Vsetíně smlouvu do konce příští sezony, ale zůstat nešlo. Klub přestal v únoru vyplácet na můj účet peníze. V nové sezoně by skluzy narůstaly. Moje smlouva byla pro klub velkou zátěží," vysvětlil Pardavý, jemuž Vsetín dlužil asi 1 100 000 korun. Další zajímavosti o přestupu

Peníze získá zpět v bonusech od nového zaměstnavatele.


Kdy se vypravíte poprvé do Švédska?
Odlétám ve středu, ale zdržím se pouze do pátku. Příští středu otevírá národní tým Slovenska týdenní kemp pro hráče nominované na olympiádu v Salt Lake City. K mužstvu Djurgaardenu se připojím až ve středu 13. srpna.

Co stihnete za tak krátkou dobu vyřídit?
Půjde o rychlé seznámení v s vedením klubu. Budu si vybírat dům, převezmu klubové auto a také novou výstroj.

Co všechno jste si už zjistil o Djurgaardenu?
Zprávy o klubu mám zatím pouze z internetu. Takže kromě toho, že sídlí ve Stockholmu a že patří mezi nejslavnější celky vyhlášené ligy, toho mnoho není.
V týmu máte nahradit krajana Vladimíra Országha, který odešel do Nashvillu.

Pomůže vám s aklimatizací?
Určitě záležitost prodebatujeme. Předběžně jsme domluveni.

Jednání o nové smlouvy se neuvěřitelně protahovalo. Zájem měli v pražské Spartě, Bernu, Lausanne, Ambri, z Ruska se vám ozvala Kazaň a Omsk. Už se zdálo, že nakonec zůstanete doma. Co nakonec rozhodlo?
Nejnadějněji vypadalo jednání s Ambri, klub si ale nakonec zvolil Čecha Vlasáka. Spartě se zase nezdál dluh, který by musela převzít od Vsetína. A Rusko? To bylo finančně velmi zajímavé. Možná bych do Ruska šel, kdybych byl starší a peníze byly na prvním místě. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat v Evropě. Především kvůli rodině. Švédsko, to je jistota. Navíc místní liga je nesmírně kvalitní, mělo by se tam líbit i dětem, mohou se naučit jazyk.

Znamená to, že chcete zůstat ve Stockholmu déle než rok?
To se uvidí. Pokud se mi bude dařit a klub bude spokojen, rád zůstanu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze