Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédský tisk viděl paniku a šťastnou výhru

2 2004
Stockholm - Po jasném vedení se Švédové nakonec báli o vítězství. V utkání evropské skupiny Světového poháru si nechali ve třetí třetině dát od českých hokejistů tři góly a vyhráli "jen" 4:3. Podle švédského tisku tak z jasného vývoje zápasu nakonec byla panika a šťastná výhra. "Panikou zachvácený švédský celek nakonec se štěstím udržel těsné vítězství," napsala tisková agentura TT.

Původně šlo vše tak, jak všichni Švédové před středečním večerem doufali. "Hala vařila a Švédsko se už začalo psychicky připravovat na rozhodující sobotní zápas o vítězství ve skupině proti Finsku.

Pak ale najednou stejný tým ztratil vše, co do té doby získal. Dostával jednu ránu za druhou," zaznělo v referátu s tím, že Švédy v závěrečných minutách podržela česká smůla a zákroky domácího brankáře Mikaela Tellqvista. "Jinak by výhra proklouzla mezi prsty."

Podle deníku Aftonbladet bylo na českých hokejistech patrné, že chtějí hrát lépe než proti Finsku. V rozjezdu je ale zastavila "superřada" Modin, Sundin, Alfredsson a Češi dali sami soupeři šanci zbytečným vylučováním.

Až ve třetí třetině se obraz hry změnil a Tellqvist, který předtím dokazoval, že si chce ponechat post švédské brankářské jedničky, začal pouštět střely za svá záda. "Nakonec se však Tellqvist revanšoval několika dobrými zákroky a utkání dopadlo ze švédského pohledu přece jenom dobře," napsal list.

Podle deníku Dagens Nyheter Švédsko zvítězilo "se srdcem až v krku". Český tým se v poslední části hry představil jako zcela nové mužstvo. "Trenérovy pokyny o vysouvání se do útočného pásma a výpomoci jednoho z útočníků v obraně plnila jen pětka vedená Jönssonem," podotýká DN a zároveň se pozastavuje nad tím, že severské mužstvo nemá ani po druhém zápase jasnou brankářskou jedničku. "Ani Salo, ani Tellqvist si nevedli zcela přesvědčivě," konstatoval Dagens Nyheter.

VŠE O SVĚTOVÉM POHÁRU 2004
Speciální příloha iDNES

Autor:


Témata: SP 2004
Najdete na iDNES.czmobilní verze