Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Švehla oznámil definitivní konec

5 2003
Toronto - Slovák Róbert Švehla uzavřel své působení v NHL a pravděpodobně i svou profesionální dráhu hokejového obránce. Čtyřiatřicetiletý hráč podepsal Torontu dokumenty, potvrzující odchod ze scény. Klub, který na něj uplatnil opci a čekal na jeho rozhodnutí, bude za něj muset rychle najít náhradu.
Švehla bude nyní působit jako asistent trenéra Františka Hossy ve slovenské reprezentaci.

Zároveň se angažuje i ve vedení svého mateřského klubu Dukla Trenčín, ve kterém figuruje také jako spolumajitel.

Toronto dlouho čekalo na jeho vyjádření a téměř najisto počítalo s jeho návratem. Hráč však už od konce minulé sezony otevřeně hovořil o konci kariéry.

Čtyřiatřicetiletého hráče s velkým rozsahem schopností chtělo vedení přilákat zpátky skrz opci 4 milionů dolarů.

"Odmítl to, aby mohl být se svou ženou a se svými dětmi," řekl hráčův agent Rich Winter.

Podle deníku Toronto Sun Švehla připustil návrat do NHL, ale jen za vyšší částku. Tu mu Toronto nenabídlo a ani ho nechtělo uvolnit do jiného týmu. Švehla si dal čas na rozmyšlenou, ten se ale začal krátit.

Bek, který před Torontem strávil osm úspěšným sezon v týmu Florida Panthers, byl napsán na soupisku přípravného kempu, který příští týden začíná ve Švédsku. Kdyby do něj nenastoupil, dostal by pokutu. Proto se rozhodl oproti radě agenta Wintera podepsat dokumenty, potvrzující konec kariéry, aby se situace vyřešila.

"Chtěl jsem si nechat otevřené dveře, řekněme do prosince," řekl Švehla ve středu deníku Toronto Sun. "Ale vím, že tým potřebuje peníze, aby podepsal dalšího obránce, tak jim ty dokumenty asi podepíšu."

Kdo by měl být Švehlovým nástupcem zatím není jasné. Nahradit někoho tak všestraného nebude vůbec snadné. V poslední době padá jméno volného hráče Kena Kleeho, který by snad dokázal zastoupit Švehlu v obraně, ale stěží v útoku. Švehla v minulé sezoně vstřelil 7 branek a přidal k nim 38 asistencí.

HRÁL DO TĚLA. Švehla patřil k nejostřejším zadákům v NHL a nebral si servítky ani vůči hvězdám jako Mario Lemieux.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze