Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Světový pohár hokejistů uvidí i Praha

4 2003
Curych - Světový hokejový pohár se bude příští rok v září hrát i v Praze, v nové hale, která se nyní ještě staví. "V původním plánu se vůbec nepočítalo s možností, že by se jeden zápas hrál u nás. Po šesti měsících dlouhých jednání se nám ale podařilo tento záměr změnit," prohlásil generální ředitel české reprezentace Zbyněk Kusý. Rusko a Slovensko podobně dobrou zprávu pro fanoušky nemají. Celá jejich skupina se totiž odehraje v Americe.

V případě, že by český celek skončil ve skupině na prvním nebo druhém místě, získá ještě možnost pořádat čtvrtfinálový zápas v domácím prostředím.

Čeští hokejisté budou mít šanci vrátit Německu ostudnou porážku 1:7 z prvního ročníku Světového poháru v roce 1996. Oba týmy zápasem zakončí svou část v evropské pohárové skupině, kterou tvoří spolu s nimi ještě Švédsko a Finsko. S oběma severskými soupeři se český tým utká na jejich ledě. V zámořské části se stejně jako při premiéře soutěže před sedmi lety utkají Kanada, USA, Rusko a Slovensko.
 
Nominace už se nebudou muset dělat ve velkém předstihu. Teď musejí týmy oznámit nejméně osmnáct jmen z třiadvacetičlenného kádru do 1. února 2004 a zbývající hráče do 20. června, odkdy se mohou také konat desetidenní přípravné kempy. V jejich průběhu bude možno sehrát dva přípravné zápasy. Světový pohár bude zahájen soubojem finských a českých reprezentantů 30. srpna v Helsinkách.
 
"Hlavní je, že nejsme nuceni ke způsobu, jakým máme složit tým," poukázal Kusý na komplikovanou situaci před olympijským turnajem v Naganu ohledně účasti hokejistů z NHL. To prý nyní nehrozí.

Úpraven je i hrací řád, čtvrtfinále budou hrát všechny celky. Křížem, tedy
stejně jako například na mistrovství světa, se utkají systémem první se čtvrtým a druhý se třetím. "Tato změna byla učiněna hlavně z finančních důvodů, aby se sehrálo více zápasů," vysvětlil Kusý.

V původních plánech se ale počítalo s tím, že vyřazovací boje se uskuteční v zámoří. "To se ale nelíbilo evropským týmům, které s tím nesouhlasily. V zámoří je to sice ekonomicky zajímavější, ale i evropští diváci jsou na své hráče zvědaví," namítl Kusý.
 
Semifinále se uskuteční ve St. Paulu, kde působí celek Minnesoty, a v Torontu. V torontské hale Air Canada Center se 14. září také bude konat souboj o vítězství, které obhajují hokejisté Spojených států.

Složení skupin:
Skupina E (evropská):
Česko, Finsko, Švédsko, Německo.
Skupina NA (severoamerická): Kanada, USA, Rusko, Slovensko.

Program Světového poháru (začátky zápasů budou stanoveny později):
30. srpna: Finsko - Česko (Helsinky).
31. srpna: Švédsko - Německo (Stockholm).
           Kanada - USA (Montreal).
1. září: Švédsko - Česko (Stockholm).
         Kanada - Slovensko (Montreal).
2. září: Německo - Finsko (Kolín nad Rýnem).
         USA - Rusko (St. Paul).
3. září: Česko - Německo (Praha).
         USA - Slovensko (St. Paul).
4. září: Finsko - Švédsko (Helsinky).
         Kanada - Rusko (Toronto).
5. září: Rusko - Slovensko (Toronto).
6. září: čtvrtfinále E1 - E4.
7. září: čtvrtfinále E2 - E3.
         čtvrtfinále - skupina NA, dvojice bude určena
později (St. Paul).
8. září: čtvrtfinále - skupina NA, dvojice bude určena
později (Toronto).
10. září: semifinále 1 (St. Paul).
11. září: semifinále 2 (Toronto).
14. září: finále (Toronto).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze