Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Světový pohár zatím v Česku tolik netáhne

24 2004
Praha - Od čtvrtečního rána se prodávají vstupenky na zápas Česko – Německo, který se jako součást hokejového Světového poháru odehraje 3. září v Sazka Areně. Přestože předprodej probíhá od časných ranních hodin ve všech terminálech Sazky, zatím není vyprodáno. „První vstupenka se prodala dvě minuty po páté, v deset dopoledne jich bylo prodáno zhruba tisíc,“ řekl Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky.

Masový zájem, jaký doprovázel prodej vstupenek na jarní hokejový šampionát, se tedy nezopakoval.

„Přesto věříme, že zápas bude brzy vyprodaný, vždyť do něj zbývají více než dva měsíce. Podle mého odhadu je to otázka týdne, maximálně několika týdnů,“ tipuje Zikmund.

„Největší zájem je o nejlevnější lístky za 550 korun, což jsou místa ve čtvrtém patře za brankami. Ale prodávají se i ostatní, kde je zájem zhruba půl na půl, sdělil Zikmund. Za 990 korun se prodávají místa na delší straně kluziště ve čtvrtém patře nad Sky-boxy. V dolním patře byla cena lístku stanovena na 1650 korun.

Kolik vstupenek ze sedmnáctitisícové kapacity haly šlo do prodeje přes terminály Sazky, to Zikmund nesdělil. „Takové informace nemůžeme poskytnout. Platí ale, že se odečte kapacita Sky-boxů, klubových sedadel, míst pro novináře a partnery pořadatele,“ vypočítal Zikmund.

„Prodej plynule probíhá, každou hodinu se prodává řádově ve stovkách lístků, takže ve dvě odpoledne jich bylo prodáno přes dva tisíce,“ doplnil mluvčí Sazky. Přesné rozložení cen v jednotlivých sektorech najdete na stránkách www.sazkaticket.cz.

Zájem o vstupenky není takový, jaký si zástupci Sazky možná představovali, ale podle Zikmunda je to i výhoda. „Alespoň si nikdo nemůže stěžovat, že na něj nezbylo a nemusí se obracet na překupníky, jako v případě mistrovství světa. I z tohoto důvodu jsme přistoupili k prodeji nejdříve přes terminály Sazky a ne přes internet, jak probíhal před mistrovstvím světa,“ dodal Zikmund.

Od pátku od rána bude navíc možné pořizovat hromadné objednávky od dvaceti vstupenek na telefonním čísle 266 121 122.

Hokejová reprezentace sehraje v Česku v rámci Světového poháru jediný zápas, a to proti Německu. V rámci evropské skupiny pak ještě 30. srpna změří síly s Finy v Helsinkách a 1. září se Švédy ve Stockholmu. V Sazka Areně se ještě představí svěřenci trenéra Ivana Hlinky v případe, že skončí na prvním, respektive druhém místě tabulky – to by se v Česku odehrál čtvrtfinálový duel. Semifinále a finále turnaje se odehraje v zámoří - program Světového poháru.

Světový pohár se hrál naposledy v roce 1996 a český tým v něm naprosto vyhořel. „Tenkrát jsme do turnaje nastoupili asi všichni z voleje, bez pořádné přípravy,“ vzpomíná Jaromír Jágr. Češi v rámci turnaje prohráli i s Německem, z Ga-Pa odjeli s debaklem 1:7. Pro hokejisty byl Světový pohár dlouho mementem, který hráče nakopl k zodpovědným, kvalitním výkonům a především k úspěchům, včetně triumfu na olympijských hrách v Naganu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze