Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda: My měli šance, Kanada dala góly

16 2003
Pardubice - Jenom těžko hledali slova. Po nečekaném výprasku od Kanady 1:5 měli hokejisté k dobré náladě hodně daleko. "Takový zápas jsem nezažil," kroutil hlavou gólman Adam Svoboda. "Pět zákroků, pět gólů. My jsme si vypracovali tlak, měli jsme šance a oni dávali góly." Vystoupení před domácími fanoušky v Pardubicích si představoval jinak.

V brance trpěl. "Ale nechtěl jsem z ní odjet. Po každém gólu jsem se dokázal vyhecovat. Jenomže jsem pak dostal další," pokrčil rameny Svoboda.

Jediný gól českého týmu vstřelil Michal Mikeska. "Ani mě ale netěší. V úvodu jsme měli hodně střel, jenomže jsme nedali góly. Hráli jsme špatně," sypal si popel na hlavu.

Kanaďané přijeli k utkání pozdě a úvod byl proto o půl hodiny pozdržen. "Nevím, jestli to mělo na náš výkon vliv. Ale je pravda, že jsme šli po rozbruslení z ledu, seděli jsme ve výstroji v kabině a pak jsme na něj šli podruhé. Nic příjemného. Ale náš výkon to neomlouvá," zdůraznil Mikeska.

Zápas se hrál před slabou návštěvou, ale i tak byli hokejisté po utkání vypískáni. "Ani mě nepřekvapilo, že přišlo málo lidí. A jejich reakce? Ta byla podle mě úměrná naší předvedené hře," dodal Mikeska.

"Doufal jsem, že moje reprezentační premiéra dopadne lépe," posteskl si Jiří Malinský, který se doškal debutu v národním týmu ve dvaatřiceti letech. "S výsledkem jsem nespokojený a hru ať hodnotí trenéři," dodal.

První zápas v reprezentaci zhořkl i Petru Jarošovi. "Z naší strany to bylo trápení. Kanaďané hráli to, co potřebovali. Ale určitě jsme je nepodcenili. Trenéři nám zdůrazňovali, že to jsou opory předních evropských klubů," tvrdil slávistický mladík.

Mrzutý byl i Tomáš Divíšek. "Po první třetině jsme si říkali, že to utkání dokážeme ještě zvrátit. Do kolen nás dostal až čtvrtý gól Kanady. V úvodu jsme měli šance, ale neproměnili jsme je.

A když na konci zápasu začaly létat na led lahve a diváci na nás pískali, nebylo to vůbec příjemné. Zápas se nám nepovedl. Na Baltice to snad bude lepší. Česká republika tam má dobrý zvuk a na předchozích turnajích se nám tam dařilo," přeje si důrazný centr.

Dále čtěte: Blamáž. Hokejisté s Kanadou propadli

O užší nominaci na Baltiku čtěte ZDENajdete na iDNES.czmobilní verze