Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svoboda stále myslí na olympiádu

22 2001
Tampa - Bolesti hlavy ustupují a hokejista Petr Svoboda uvažuje o návratu do zápasů NHL. Střelec vítězného gólu z olympiády v Naganu 1998 svou profesionální kariéru nevzdává. "Chci hrát, protože se mi po hokeji stýská," řekl o víkendu listu St. Petersburg Times. Pětatřicetiletý obránce klubu Tampa Bay Lightning od 14. prosince 2000 marodí s následky otřesu mozku a nyní závodí s uzávěrkou nominace pro olympiádu v Salt Lake City.

Udržuje se ve formě v posilovně i šlapáním na rotopedu, ale ještě nebruslí. Koncem týdne se má na Floridě setkat s reprezentačním trenérem Josefem Augustou. "Já jsem s Petrem mluvil v pondělí. Byl docela optimista, ale myslím, že to těžko stihne," poznamenal včera do telefonu otec Karel Svoboda. "Čekají ho ještě nějaká vyšetření. Musí se to rozhodnout každým dnem."

Účastníci turnaje v Salt Lake City mají povinnost nahlásit své soupisky do 22. prosince. "Nesoustředím se na určité datum, prostě budu čekat a uvidím, kdy budu fit," tvrdí Petr Svoboda. Jenže podle informací deníku St. Petersburg Times musí být sportovec nejméně měsíc bez jakýchkoliv příznaků otřesu a teprve pak se smí vrhnout do plného fyzického kontaktu.

"Hlava už se mi sice tolik netočí, ale úplně jsem se toho ještě nezbavil," přiznal reportérovi. Proto do jeho návratu zbývá minimálně šest týdnů. Proto se mu účast na olympijských hrách vzdaluje. Zatím piluje golfové údery na floridských hřištích, věnuje se svým dcerám - tenistkám. Bere plat podle smlouvy, který činí 2,5 milionu dolarů ročně. Část mu hradí pojišťovna.

"Vrátil jsem se do normálního života, teď jsou na řadě další úkoly. Snad to vyjde," přeje si. Na utkání Tampy se dívá pouze v televizi. "Bylo by pro mě těžké jít na stadion," řekl. "Určitě tam někdy vyrazím, ale teď se chci soustředit, abych se úplně uzdravil."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze