Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sýkora hrál v Plzni. A byl nervózní

15 2004
Plzeň - Komentátor Michal Dusík ho při představování pozval na led jako posledního. A když se útočník ruského Magnitogorsku Petr Sýkora objevil v plzeňské aréně, ochozy nadšeně zaburácely. Na střelce, který za Plzeň dával góly už v šestnácti, nezapomněly. "Byl jsem nervózní, hrál jsem tu po deseti letech a moc jsem se sem těšil," řekl osmadvacetiletý Sýkora, vítěz Stanley Cupu z roku 2000 v dresu New Jersey Devils.

Jak se atmosféra v Plzni líbila vašim spoluhráčům z Výběru NHL, za který jste nastoupil?
Byli úplně nadšeni. V šatně se mě ptali, jestli je to tak v Plzni každý zápas. Potvrdil jsem jim, že ano, že jsou tu lidi skvělí.

Bruslil jste s céčkem na dresu, jak proběhla volba kapitána?
Přišel jsem do šatny a na dresu jsem měl céčko. Spoluhráči udělali všechno pro to, aby se mi tu dařilo.

Ale gólu jste se nedočkal...
Chtěl jsem ho strašně moc dát. Nevyšlo to. Vlastně ano, ale rozhodčí ho neuznal pro vysokou hůl. Možná při exhibici volat videorozhodčímu nemusel (úsměv).

Jak vám bylo, když Plzeň ve druhé části vedla 3:1?
Plzeň nás dvě třetiny přehrávala, měla daleko víc šancí. Nás to překvapilo. Domácí hráli skvěle. Třeba Stráča (Martin Straka, pozn. aut.) na ledě lítal, že jsem jenom koukal. Mezi první a druhou třetinou jsme si říkali, že se musíme zvednout, aby to nebyla ostuda. Pak nám to tam začalo padat.

Líbilo se spoluhráčům v Plzni?
Tady jim to ve srovnání s Ruskem připadalo úplně krásný. Nejvíc však byli překvapeni z diváků.

Absolvujete celé turné hvězd?
Kdepak, teď zůstanu den, dva s rodinou, a pak se musím vrátit do Ruska. Jsem rád, že mě Magnitogorsk vůbec pustil na pár dnů.

Jste v Rusku spokojený?
Je to složité. Hrozně rád jsem doma, hned po příletu jsem to na sobě cítil. Ale podepsal jsem v Magnitogorsku na celý rok a když nezačne NHL, budu tam. Týmu se daří a teď přijde ještě Patrik Eliáš, máme šanci ligu vyhrát. Ovšem daleko radši budu, když začne NHL.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze