Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sýkora: Poslední krok bývá nejtěžší. Ale věřím, že ho zvládneme

Reprezentace do 20 let na MS v Kanadě. | foto: iihf.com

31 2008
Ottawa (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Reprezentační dvacítku čeká na světovém šampionátu v kanadské Ottawě papírově nejslabší soupeř. Kazachstán ve třech utkáních zatím nevstřelil ani branku, k postupu do čtvrtfinále stačí Čechům bodovat.

Pokud junioři navážou na svůj výkon z předešlého utkání, neměli by s posledním celkem skupiny mít ve středu od 21.30 výraznější problémy. Pohodlné úterní vítězství navíc do mužstva vrátilo vítěznou atmosféru.

"Vysoké vítězství nad Německem bude hrát důležitou roli v dalším průběhu turnaje. Dali jsme nějaké góly, útočníci i obránci se dají do pohody," libuje si útočník Ondřej Roman. Kapitán mužstva David Štich jej doplňuje: "Kazachstán je sice outsider turnaje, my ale nesmíme nic podcenit a musíme do toho zase jít na sto procent. Musíme pokračovat v tom, co jsme předvedli proti Němcům."

Kazaši se na loňském turnaji v Liberci díky vítězství nad Švýcary a Dány udrželi v elitní skupině. Letos se však v Ottawě vyloženě trápí a svými výkony vyvolávají diskuse o udržitelnosti současného formátu mistrovství. Ve třech odehraných zápasech inkasovali neuvěřitelných 36 branek, na první vstřelenou stále čekají.

Jak vysvětluje Marek Sýkora, příprava na utkání bude vycházet z aktivit, které trenéři zvolili již v předešlém dni. "Po snídani následuje společná půlhodinová procházka. Chceme se trochu vydýchat a podívat se po Ottawě, která je opravdu nádherná. Poté proběhne příprava na utkání po jednotlivých pětkách. V ní si trošku rozebereme minulý zápas a řekneme hráčům, co mají hrát tentokrát."

Vítězný styl hry však nebude zřejmě třeba příliš měnit, Kazachstán má navíc v nohách večerní střetnutí se Spojenými státy. "Naší snahou bude do utkání vstoupit velmi aktivně. Stejně jako Němci i Kazaši budou mít na zápas s námi kratší čas na regeneraci. Budeme chtít dát brzy nějakou branku, utkání uklidnit a zbavit se eventuelní nervozity," vysvětluje Marek Sýkora.

Český reprezentační kouč má s kazašským hokejem bohaté zkušenosti ze svého působení v Rusku. "Ve všech kategoriích jsou to velmi dobří hokejisté. Ačkoli ale nejsem člověk, který by vždy hýřil optimismem, tentokrát věřím, že to zvládneme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze