Sýkora přinesl Anaheimu po pěti zápasech bod

6 2003
Orange County - Jediný gól Petra Sýkory stačil Anaheimu k tomu, aby na domácím ledě bodoval proti nejlepšímu týmu Západní konference Dallasu. Mighty Ducks remizovali 1:1 a ukončili pětizápasovou sérii bez zisku bodu. Patrik Štefan z Atlanty vyrovnal své dosavadní střelecké maximum ze sezony 2000/01 svou desátou brankou v utkání s Philadelphií. Ve 14. minutě vyrovnával po přihrávce Františka Kaberleho na 1:1, jeho tým však nakonec prohrál 4:5. Ve zbývajícím zápase Detroit zdolal Chicago 4:3 v prodloužení díky brance obránce Jasona Wooleyho.
Anaheim postihla střelecká sterilita. V posledních čtyřech zápasech vstřelili jen čtyři branky. V posledních šesti se trefili pouze osmkrát.

Druhý zápas po sobě jim také chyběla brankářská hvězda Jean-Sebastien Giguere, který má problémy s krčními svaly. Jeho náhradník, Švýcar Martin Gerber ale dnes hrál dobře a pochytal 26 střel. V pátek při porážce 0:1 od Philadelphie zastavil 25 pokusů.

"Gerber hraje dobře," komentoval stručně jeho výkon trenér Anaheimu Mike Babcock. "Oba zápasy jsme měli šanci rozhodnout při přesilové hře a v obou se nám to nepovedlo." Anaheim nevstřelil gól při přesilové hře při posledních sedmnácti pokusech.

Osmnáct vteřin před koncem normální hrací doby švýcarský reprezentační brankář udržel remízu, když v sólovém nájezdu vychytal Scotta Younga. Jediný gól, který pustil, padl z hole Pierra Turgeona ve 28. minutě. Agentura AP připojila k jeho gólu zvláštní statistický dodatek, byla to 2900. Turgeonova střela v NHL.

Atlanta podlehla Philadelphii 4:5, v její brance se objevil Fin Passi Nurminen, který vedle pěti inkasovaných gólů pochytal solidních 35 střel. Při zranění Byrona Dafoea (třísla) by se do hry mohl někdy v průběhu tohoto týdne vrátit i Milan Hnilička. Roman Čechmánek v kleci Flyers zastavil osmnáct z dvaadvaceti střeleckých pokusů.

Jeden gól a jednu asistenci zaznamenal útočník Patrik Štefan. Dvakrát nahrával obránce František Kaberle. Na straně "Letců" si jednu asistenci připsal útočník Pavel Brendl.

Slovák Radovan Somík ve 38. minutě vstřelil svůj vůbec první gól v kariéře v NHL.

Detroit prohrával na ledě Chicaga 1:3, dokud jeho osud nevzal do svých rukou kanonýr Brett Hull. 38-letý "Golden Brett" díky brankám v 53. a 60. minutě vyrovnal na 3:3 a pak v prodloužení asistoval u vítězného gólu obránce Jasona Wooleyho.

"Nahrával jsem v situaci dva na jednoho, protože brankáři si myslí, že jako střelec budu pálit," vysvětlovat Hull rozhodující moment po minutě a jedenácti vteřinách prodloužení." Jason byl volný a tak jsem mu nahrál."

"Myslel jsem, že mám všechno pohlídané," kroutil hlavou brankář Chicaga Jocelyn Thibault. "Byla to ale perfektní spolupráce." Chicago prohrálo poprvé po osmi zápasech.

Nedělní zápasy :

Atlanta - Philadelphia 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky: 14. Štefan (F. Kaberle), 29. Tapper (Štefan), 44. McEachern, 53. Savard (F. Kaberle) - 52. a 55. Recchi (na druhou Brendl), 2. Williams, 38. Seidenberg, 38. Somík. Střely na branku: 22:40. Diváci: 12.002.

Chicago - Detroit 3:4 v prodl. (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 23. Calder, 28. Poapst, 50. Fleury - 53. a 60. Hull, 43. Fjodorov, 62. Wooley. Střely na branku: 24:32. Diváci: 21.295.

Anaheim - Dallas 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Sýkora - 28. Turgeon. Střely na branku: 33:27.  Diváci: 15.393.