Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sýkora se těší, jak vyrazí na ryby

18 2003
Praha - Černá dlaha na ruce trápí hokejového útočníka Petra Sýkoru z Anaheimu víc než nedávná prohra ve finále Stanley Cupu s New Jersey. "To je teď pro mě největší zklamání. Celý rok jsem se těšil, že si zahraju golf," řekl na tiskové konferenci po příletu do Prahy. Bolí vás prohra ještě hodně? "Zklamání už mám trochu za sebou. Nejhorší byl let domů z New Jersey. Ale nebylo to tak hrozné jako před dvěma lety, kdy jsme s Devils prohráli sedmý zápas v Coloradu."

Do Česka jste se vrátil hned po týdnu. Proč tak rychle?
Léto je krátké a čím jsem starší, tím víc se těším domů. Mám s sebou oba psy, táta tady dostavěl dům, budou tam mít výběh. Budu chodit na ryby. V Kalifornii bydlím v Orange County, celý rok je tam sluníčko, nepotřebuju jezdit k moři.

Jak jste strávil dny po finále?
Stěhoval jsem se, rybařil a snažil se zapomenout. A taky jsem v domě honil chřestýše.

A co oslava s fanoušky?
Pro mě to bylo smutné, protože jsem zažil už oslavu s pohárem. Ale třeba pro Kariyu nebo Rucchina to byl životní zážitek.

Deset zápasů jste hrál se zlomenou rukou. Bylo těžké zranění utajit?
Při každém střídání jsem zvyklý sundat si pravou rukavici a otřít si pot. Tak jsem si místo toho po každém třetím střídání měnil rukavici. Provalilo se to až ve třetím finále. Jak jsem s tím hrál, udělala se mezi zlomenými částmi mezera. Doufám, že kost sroste.

Končí vám smlouva. Mluvil jste s manažerem týmu o budoucnosti?
Tyhle věci nechávám na agentovi, ale vypadá to, že bych měl brzy podepsat novou smlouvu.

Hodně jste si vyhověl s veteránem Oatesem. Zůstane v týmu?
Ten má lepší fyzičku než tři čtvrtiny mančaftu. Je to v týmu asi můj největší kamarád. Nejlepší věc, kterou jsem v NHL udělal, bylo, že jsem si sedl vedle něj v letadle. Za rok jsem se od něj naučil víc než za celých sedm let v NHL.

Dovedl jste si před sezonou představit, že byste mohli hrát finále?
Vůbec ne.

S Patrikem Eliášem, bývalým spoluhráčem z New Jersey, jste si na ledě jen podali ruku. Mluvili jste spolu vůbec?
Nemohl jsem. V klubu nechtěli, aby spoluhráči v novinách četli, že jsem se s ním bavil během finále. Nevolali jsme si ani po něm. Před play-off jsme si řekli, že se uvidíme v létě.

Jste milovník rychlých vozů. Přivezete si nějaký?
Už je poslaný. O auta se mi stará kamarád Roman v Detroitu. Řekl jsem mu jen, že až pojedu po dálnici, nechci, aby mě někdo předjel. Takže to auto má šest set koní. Ale závodit nebudu. Jsem před kontraktem, a když nebudu magor, měl bych být zajištěný do konce života.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze