Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sýkora si polepší o rekordních 389 procent

17 2001
New Jersey - Pověstný "strýček Skrblík", manažer celku zámořské NHL New Jersey Devils Lou Lamoriello, jistě zapláče. Arbitrážní řízení o nové výši platu útočníka Ďáblů Petra Sýkory totiž skončilo velkým úspěchem českého hokejisty. Ten si v příští sezoně polepší z 675 000 dolarů na 3,3 milionu dolarů, tedy o 389 procent. V ročníku 2002/2003 pak vyinkasuje z kasy klubu ještě o 235 000 dolarů více. "Pro hráče, který po tři sezony vedl tým k samotné špičce soutěže a objevuje se vysoko v bodování celé NHL je takový kontrakt samozřejmostí. Je to přijatelná částka," poznamenal Sýkorův agent Rich Winter.

Také Lou Lamoriello měl jasno v tom, že se Sýkorův plat už nemůže  pohybovat v řádech statisíců, ale milionů. Při jednáních nabízel částku okolo 2,6 milionu, hráč požadoval čtyři miliony. Realita se tedy pohybuje přesně na půli cesty.

Večer před arbitráží se Sýkora, Lamoriello i Winter sešli na společné večeři a debatovali o budoucnosti. Ta by v případě Sýkory měla být i v příštích dvou sezonách spjata s týmem Devils. I když, tahy Lou Lamoriella bývají občas nevyzpytatelné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze