Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Systém kolaboval, ale lístky se vyprodaly

26 2004
Praha - Tři čtvrtě hodiny a dost. Vstupenky na zápasy českého týmu na hokejové mistrovství světa jsou vyprodané, stejně jako utkání play-off. "Za prvních 45 minut bylo prodáno deset tisíc lístků, přesněji pět tisíc balíčků na utkání a vyinkasovali jsme zhruba pět milionů korun," říká mluvčí Sazky Zděněk Zikmund.

Zástupci firmy Sazka, která přes svůj systém distribuuje lístky na hokejový šampionát v Praze a Ostravě, si mohou mnout ruce.

V pět hodin večer spustili prodej na všech svých terminálech v trafikách, prodejnách či na poštách. Za necelou hodinu se obrat vyšplhal do milionů korun.

"Těsně před šestou byly atraktivní zápasy vyprodány: finále, semifinále a české zápasy ve skupině. Zbývalo osm lístků na zápas s Kazachstánem," uvedl tiskový mluvčí Sazky.

Jenže ti, kteří lístky získali, mohou hovořit o štěstí. Prodej totiž provázely nebývalé potíže, systém často pod náporem požadavků kolaboval, na některých terminálech navíc obsluha nevěděla, jak postupovat. "Dodali nám chybné údaje," říkal jeden z trafikantů v centru Prahy. "Přihlašovací číslo nesouhlasilo, chyběla na něm nula."

Z trafiky na Náměstí republiky se při podobných potížích nemohli dovolat na informační linku Sazky. "Bylo pořád obsazeno. Přesto jsme urvali devět lístků," prohlásil pyšně prodavač.

"Obsluha terminálů nemohla být při jejich počtu proškolena osobně. Navíc to nejsou naši zaměstnanci, ale třeba prodavači v trafikách, nebo v obchodních centrech. Všichni ale dostali manuál a proškoleni byli pracovníci na regionálních centrech, na které se mohli v případě problémů obrátit," hájí Sazku mluvčí společnosti Zdeněk Zikmund. "Manuál byl věcně správný a fungoval. Viděl jsem, jak nabíhaly na centrálním systému částky a to vypovídá o tom, že systém fungoval."

Zájemci si přitom mohli koupit vstupenky v každé zapadlé trafice nebo prodejně v zemi, která měla terminál Sazky. Jenže systém nefungoval ani ve velkých střediscích.

"Jsme bez spojení, nevíme proč, ani naše vedení nebere telefony," kroutily dnes hlavami pracovnice největšího terminálu Sazky v Tylově ulici v Plzni. Se vstupenkovými tikety dnes podle agentury ČTK přišlo do prodejny pětadvacet převážně mladých lidí. Nehádali se, vzniklou situaci brali spíše sportovně. Pouze jeden Plzeňan požádal o potvrzení, že mu lístek nebyl vydán, a hodlá se se Sazkou soudit.

Jen pár minut trval prodej vstupenek na hokejový šampionát v Jungmannově ulici v centru metropole. Pár šťastlivců uspělo se svými požadavky, poté internetový systém zkolaboval. "Tak jim to celé kleklo," komentoval situaci muž, který přijímal objednávky. V Ostravě, Jihlavě a dalších městech to nebylo lepší.

"Stojím u centrálního systému a ten funguje spolehlivě. Jenom prvních deset minut po spuštění prodeje došlo ke zpomalení systému, kdy byl největší nápor objednávek," tvrdil přitom Zikmund. "Systém fungoval bez problémů, samozřejmě jsme se ale nemohli vyhnout dílčím problémům. Terminálů je sedm tisíc."

Prodej zbylých lístků pokračuje, pro zahraniční fanoušky funguje telefonický dispečink a ve druhé polovině března dojde k uvolnění technických blokací, tedy lístků, které dosud nešly do prodeje kvůli umístění reklamních ploch a požadavkům mezinárodní hokejové federace.

Tihle čekatelé byli šťastnější, vstupenky na MS sehnali.

Máme je! Hokejoví příznivci si prohlížejí vstupenky na MS, které připomínají tikety Sazky.

Tak vypadají lístky, které bylo možné koupit prostřednictvím terminálů Sazky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze