Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tajemství blafáku made in Šeda

18 2008
Hradec Králové - Kdo se vám vybaví, když se řekne "mistr blafák"? Určitě specialista tohoto řemesla - kladenský forvard Martin Procházka. Možná pardubický exekutor samostatných nájezdů Tomáš Blažek. Ale hradecký útočník Jan Šeda? Ten už do stejné kategorie patří také. Přesvědčil o tom ve středečním duelu s Chomutovem.

Chomutovského brankáře Luboše Horčičku budou ještě dlouho budit z klidného spánku dva naprosto totožné blafáky do bekhendu, kterými jej Šeda "vykoupal".

Probíhá 4. minuta. Na červené čáře se puk dostal ke dvaadvacetiletému útočníkovi.
Šeda rozkmital nohy, nikým neatakován zleva najel před branku, zdánlivě lehce čitelným a pomalým způsobem položil na led Horčičku a dal gól.

A když v 50. minutě navlas stejným trikem zkompletoval hattrick, chomutovský brankář jen zoufale rozhodil rukama - "Jak to jenom mohl udělat!"

Šeda žádný recept ani patent přitom nemá. "Něco podobného se mi povedlo i v minulém zápase, tak jsem to prostě zkusil znova. Brankář nechal vlevo docela dost místa," okomentoval lakonicky své nájezdy.

"Je pravda, že jsem to neudělal kdo ví jak rychle, ale góly z toho byly, ne?"

Kolik jej bude stát, hattrick Šeda neprozradil, ale hradecký pokladník Martin Táborský prý už nějakou taxu vymyslí: "Dělá to šikovně. Vždycky si najde nějaký důvod, proč přispět do společné kasy. Ale netuším, jaká je sazba za hattrick," nemohl si vzpomenout.

Útočníkovi pocházejícímu z Pardubic se nelze divit: vždyť tři góly v jednom zápase vsítil poprvé. "Mezi juniory už jsem ale hattrick dal. Už to jsou ale aspoň čtyři roky." Přestože chomutovští hokejisté evidentně procházejí krizí, podle Šedy si už druhé místo a tím i přímý postup do čtvrtfinále play-off pohlídají.

"Bylo by pěkné zaútočit na ně, ale to už asi nejspíš nevyjde. Ale nevadí, soustředíme se sami na sebe a i tak můžeme v play-off dojít hodně vysoko," pronesl útočník, kterému nedělají starost ani následující tři zápasy, které Hradec Králové odehraje venku.

"V poslední době jsme si to doma docela užili, teď se to otočilo. Dobrou prověrkou bude duel s vedoucí Boleslaví. Ten nám hodně napoví, jak na tom jsme před nejdůležitější částí sezony.Najdete na iDNES.czmobilní verze