Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tak končíš, nebo ne? ptají se v Torontu Švehly

14 2003
Toronto - Odchází opravdu Švehla, nebo ne? Tahle otázka teď vrtá hlavou manažerům hokejového Toronta. A odpověď chtějí znát co nejdřív. Slovenský obránce totiž jako žába na prameni blokuje jednání o případných posilách týmu Maple Leafs. "Chci ukončit kariéru," tvrdil Róbert Švehla už během květnového mistrovství světa. Zatím ale stále nepodepsal tzv. retirement papers, jakýsi oficiální dokument o odchodu, a tím stále nechává klub na pochybách.

Róbert Švehla odjel do Piešťan a v těchto dnech dává v tamních slavných lázních do pořádku svoje tělo poničené srážkami a pády v NHL. Jako by chtěl podstoupit dokonalou regeneraci před další sezonou.

Hokejový obránce stále nepotvrdil podpisem svůj odchod z NHL. A drží tím Toronto v šachu. Vedení tamního klubu má na jeho plat v příští sezoně vyčleněné čtyři miliony dolarů a dokud neuslyší stoprocentní ne, nemůže je použít na přilákání jiných posil.

Švehlova nerozhodnost brání klubu, aby mohl uzavírat nové smlouvy nebo přebírat stávající kontrakty hráčů z jiných mužstev.

"Chci mít Róberta zpátky v týmu teď, nebo nikdy. Chci vědět, na čem jsme," prohlásil torontský šéf Pat Quinn v místním deníku Sun. V současnosti jedná třeba s obráncem DeVriesem a s útočníky Nieuwendykem a Arvedsonem. "Ale nemůžu utrácet peníze, které nemám."

Quinn by nejraději viděl Švehlu zpátky v dresu s modrým javorovým listem na hrudi. Před rokem o něj stál tolik, že souhlasil s podmínkou slovenského obránce angažovat se v podpoře klubu Dukla Trenčín.

Švehla tehdy rovněž uvažoval o konci kariéry a jedině přestup z Floridy do Toronta za Juškijeviče a milionová dotace Maple Leafs pro slovenský klub ho přiměla zůstat. A s Tomášem kaberlem pak vytvořil velmi úspoěšnou obrannou dvojici.

Teď už to vypadá, že jeho rozhodnutí těžko něco zviklá. "Nemám důvod se vracet," řekl reportérovi listu Toronto Sun. "Rodina je v Trenčíně spokojená, mám tu svůj bývalý klub. A navíc i práci," prohlásil Švehla, který by se měl stát asistentem u slovenského národního týmu.

Proč ale tedy Švehla dosud nepodepsal dokumenty o odchodu z NHL? "Agent mi poradil, že s tím mám ještě počkat," uvedl hokejista. Jeho zástupce Rich Winter zřejmě ještě zvažuje nabídky a možnosti případného Švehlova působení v NHL nebo v některém evropském klubu.

Róbert Švehla patřil k nejlepším obráncům československé reprezentace těsně před rozpadem země na Českou a Slovenskou republiku. Byl oporou zadních řad Dukly Trenčín, s níž vyhrál v roce 1992 československý titul. Poté odešel přes švédské Malmö do NHL, kde hraje od sezony 1994/95.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze