Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tak zle nikdy nebylo, ví generální manažer hokejistů Ústí Šaffer

David Šaffer - Manažer hokejového Ústí nad Labem David Šaffer pózuje u loga klubu. | foto: MF DNES

17 2008
Ústí nad Labem - Po prvním zápase vypadala baráž jako pouhá formalita. Hokejisté Ústí doma složili Mladou Boleslav 4:0 a zdálo se, že extraligu bez větších potíží uhájí. Jenže další dva duely bitvu o nejvyšší soutěž zásadně změnily.

První direkt 3:0, druhý 4:0! Boleslav vyhrála na ledě Lvů i v úterý doma. Aniž by inkasovala! A dole je rázem favorit prolínací soutěže.

Od ztráty extraligy nováčka dělí jen dvě prohry. "V tak kritické situaci Ústí za mé éry ještě nebylo," přiznává David Šaffer, generální manažer hokejistů Ústí.

Vaše hodnocení posledních dvou zápasů Ústí s Mladou Boleslaví?
První utkání v Ústí jsme byli o třídu lepší. Další dva zápasy však byly tragédie. Už sto dvacet minut jsme nebyli schopni dát gól, to je vážně alarmující.

Co to může signalizovat?
Nevím, co to znamená. Ale prostě jsme nedali gól ve dvou utkáních. Hráči, kteří by měli a umějí dávat branky, neskórují.

Proč hraje tým najednou tak odevzdaně?
Důvody hledáme. Naše mužstvo má v nohách přes šedesát extraligových utkání a baráž je o psychice. Tohle není play-off extraligy nebo první ligy, to je prostě specifická baráž. Ale pořád věřím, že se chlapi zvednou a uvědomí si, že nezapomněli hrát extraligový hokej.

Kouč Votruba nepostavil do třetího zápasu dva jediné střelce Ústí v baráži Krajčiho s Hovorkou. Souhlasíte s jeho rozhodnutím?
Tak především, hlavní trenér je pan Votruba a sestavu dělá společně s Vladimírem Evanem. Trenéři chtěli po prohraném domácím utkání udělat změnu, proto Krajči s Hovorkou nehráli.

Po první třetině úterního zápasu v Boleslavi střídal i brankář Petr Přikryl. Co o tom soudíte?
Trenéři postavili do druhé třetiny Jirku Zikmunda, také proto, aby zkusili udělat změnu. Někdy i jakákoliv maličkost dokáže týmu pomoct proto, aby se zvedl.

Vnímáte velmi negativní reakce fanoušků, kteří na fórech diskutují o prodané baráži ze strany hráčů, trenérů?
Vnímám hodně negativních názorů a reakcí na různé věci a na různé situace. Nedivím se a všichni na to mají plné právo. A jak je vidět, pilně ho využívají. Já věřím hráčům i trenérům, a za tím si stojím!

Tlačí někdo Mladou Boleslav do extraligy?
Tlačit se dá všechno, nás minulý rok údajně taky někdo tlačil. Ale nebudu se teď pouštět do nějakých spekulací.

Neuvažujete o nějaké rychlém impulzu? Zásahu do hráčského kádru, realizačního týmu?
Je to jedna z variant. Ale hlavně si hráči musejí uvědomit, zda chtějí zachránit extraligu v Ústí. To je podstatné. Celé vedení a realizační tým jim stále věří.

V jakém psychickém stavu je teď mužstvo?
Na psychický stav celého mužstva se dá nahlížet mnoha pohledy.
Prohráváme v sérii 1:2, hraje se na 4 vítězná utkání.Měli jsme nějaké důležité pohovory s hráči a pár věcí jsme si vyříkali. Teď to oni sami musí potvrdit v Mladé Boleslavi.

Co musejí udělat, aby baráž ještě zvrátili?
Už jsem se o tom zmínil. Baráž je hodně psychická záležitost. Hráči se musí oprostit od všech negativních vlivů a začít bojovat jako lvi. Pak začneme vyhrávat!

Věříte v obrat?
Ano. Pořád věřím hráčům i trenérům!

Když jste navštívil kabinu hráčů, co jste jim řekl? Hrozil jste pokutami, nebo se je snažil uklidnit?
Měli jsme pohovory se všemi hráči, tekly emoce, ale proběhlo i několik klidných hovorů. Takže uvidíme.

Byl už ústecký hokej za vaší éry v tak kritické situaci?
Nebyl. Ale život klade překážky každý den a člověk je musí překonávat. Jednou jste nahoře, podruhé dole. Tak to prostě je.

. Fórum fanoušků

Petr: "Jste banda flákačů, nemáte na to hrát v extralize! Přeju Vám návrat do 1. ligy, kam patříte!"

Mára: "Kluci sakra seberte se, vyvraťe ty kecy o prodaný elize! Makejte, vždyť na to máte!"

neena: "No nieviem, ako sa vám zdá, ale neprišli Slováci ako posily? Vyhrali jeden zápas a páni český hráči to nevedia prekusnuť? Pán trenér, zamysli sa nad tým, koho posielaš na lad."

Standa: "Všichni se pořád vymlouváte na to, že Boleslav uplácí,ale aby mohla uplácet, musí se najít ten, kdo úplatek přijme. Ať si každý sáhne do svědomí. Spíš si myslím, že na to Ústí nemá."

Ruda: "Tak pánové, to co poslední dobou předvádíte na ledě spíš připomíná nějakej kabaret, už vám jen na helmách chyběj rolničky, abyste byli za dokonalý šašky!"

Ludánek: "Tak tohle je bojovnost a snaha, jak udržet ELH v Ústí ? Hoši proberte se, jde i o Vaší čest! Spousta fanoušků Vám věří!"

Tybo: "Pánové "milionáři" jděte s takovými výkony do pr..... myslím nejen hráče, ale i vedení v čele s hvězdným manažerem Šafferem."
koky: "Nahnal bych vás k soustruhům. Ve dvou zápasech dostanete sedm golů,nedáte žádný. Tak běžte všichni hrát za Povrly. Viz Čaloun, za ty prachy co dostává, by se měl stydět."

bako: "Děkujeme za parádní sportovní zážitky a skvělé výkony v barážových zápasech. Zvláště v posledních dvou. Ještě jednou děkujeme, ale už radši odejděte!"Najdete na iDNES.czmobilní verze