Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Talent Michálek se další operaci vyhnul

5 2004
Praha, Cleveland - Milanu Michálkovi, velkému talentu českého hokeje, konečně přálo štěstí. Devatenáctiletého útočníka provázely zdravotní komplikace, naposledy se měl podrobit už třetí operaci vazů v pravé kolenu. "Američtí lékaři se však na základě řady vyšetření prozatím rozhodli od této varianty upustit," uvedl zástupce hráčova agenta Josef Machala.

"Doktoři teď vyčkávají, jak postižená oblast zareaguje na tréninkovou a zápasovou zátěž. V prosinci Milan absolvuje další prohlídku," dodal Machala.

"Pokud by však nedopadla dobře, operaci by se nevyhnul," podotkl Machala vzápětí.

Devatenáctiletý Michálek, účastník loňského mistrovství světa ve Finsku a hráč San Jose, má s kolenními vazy permanentní problémy.

Šestka loňského draftu si je přetrhla hned ve svém druhém utkání NHL v kariéře proti týmu Calgary. Letos v únoru si pak českobudějovický odchovanec na farmě v nižší soutěži AHL v celku Clevelandu vazy znovu poškodil tak, že pro něho celý ročník předčasně skončil.

Při obou zásazích lékaři českému hráči implantovali náhradní vazivovou tkáň z těla nebožtíka. Ve druhém případě se však do rány pravděpodobně dostala infekce, hráč si v tréninku stěžoval na bolest a koleno mu otékalo.

Michálek se na novou sezonu připravoval pod vedením zámořského kondičního kouče v Montrealu, v současné době trénuje v přípravném kempu clevelandských "Baronů". Zatímco elitní NHL postihla výluka, nový ročník AHL začne příští týden.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze