Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Talentovaný Döme je zpátky v Pittsburghu

10 2001
Pittsburgh - Slovenský útočník Robert Döme chystá druhý pokus uchytit se v NHL a rozhodl se podepsat novou smlouvu s Pittsburghem, jejíž podmínky nebyly zveřejněny. "Teď bude zpátky. Už nechce zůstat v Evropě, pokusí se prodrat do prvního týmu," řekl pro list Tribune-Review hráčův agent Jiří Crha. "A bude ve formě!" Döme v minulé sezoně po neshodách s vedením Penguins působil v Třinci, kvůli nevalné formě ho však manažer Husička propustil. Teprve v Kladně se uchytil a dostal se do pohody.

"Generální manažer Patrick věří, že Robert vyzrál. Zná ho velmi dlouho, ví, co od něj může očekávat," tvrdí Crha. "Pouze je otázka, jestli dá do hry všechno úsilí." Právě laxní přístup a málo bojovnosti mu občas trenéři vytýkají, na to doplatil i v Třinci. Jinak je to skvělý bruslař s obdivuhodným tahem na branku.

Z Pittsburghu odešel i kvůli osobním sporům právě s Patrickem, který ho nechtěl uvolnit do jiného týmu. V Penguins se totiž v konkurenci skvělých pravých křídel těžko prosazoval, na jeho postu se proháněli Jágr s Kovaljovem. Chtěl pryč, zajímal se o něj třeba Nashville. Ale Patrick ho nepustil, tak Döme šel do Evropy.

Není ale jisté, co se stane, pokud se Döme neuchytí v prvním týmu. Šel by na farmu? "No asi by mu nic jiného nezbývalo," povzdychl si Crha. "Ale snad se udrží nahoře, má skvělou formu."

Döme celkem odehrál v dresu Pittsburghu 52 zápasů, během nich se trefil sedmkrát. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze