Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tampa: blesk z čistého nebe, bude teď i hřmít?

6 2003
St.Petersburg - Rodí se v Tampě Bay nový silný hráč NHL, nebo byla její loňská cesta do druhého kola pouhým výstřelkem? To ukáže příští sezona. Mužstvo nedoznalo výrazných změn, až na jednu: do Anaheimu odkráčel nejproduktivnější hráč Václav Prospal, kterého vůbec nebude snadné nahradit.
Minulá sezona v kostce:
Škarohlídi stavěli Tampu Bay před sezonou do špatného světla, renomované časopisy jí předpovídaly nejhorší umístění ze všech klubů.

Místo toho Blesky ožehly oblohu na NHL pěkně zostra. Vyhráli Jihovýchodní divizu s 93 body a v prvním kole navíc vyřadili favorizovaný Washington s Jaromírem Jágrem na čele.

Za čím se skrýval nečekaný úspěch floridského klubu? Měl skvělý začátek, chyběli mu zranění hráči a ze vzduchoprázdna se náhle zjevili hvězdy? Kdo čekl, že se dosud neznámý Dan Boyle stane s 53 body pátým nejproduktivnějším bekem NHL?

V útoku jednoznačně udávala tempo trojka Prospal-Lecavalier-St.Louis. Všichni tři zažili nejlepší sezonu v kariéře a svým výkonem strhli tým.

Události léta::
Prospal využil životní nabídky a podepsal lukrativní pětiletý kontrakt s Anaheimem.

Podrobné informace o klubu

Letní výměny:
Odešli: Václav Prospal (Anaheim), Marc Bergevin (Pittsburgh), Stanislav Neckář (?, volný hráč)
Přišli: Cory Stillman (St.Louis), Pascal Trepanier (Nashville)
Aktuální sestava

Češi v akci:
Obránce Pavel Kubina jako jeden z mála neprožil loni v Tampě úplně adekvátní sezonu. V základní části nastřílel jen 3 branky, v úvodu ho dokonce na pár zápasů trenér probíral k životu tím, že ho vůbec nenasadil. V prvním kole proti Washingtonu ovšem velmi zuřivě hlídal Jágra.

Až z 287. místa (šestého od konce) si letos Tampa vybrala na draftu litvínovského juniora Zbyňka Hrdela. Už dříve zvoleným hráčem, který má ale do NHL zatím daleko, je budějovický Ivan Rachůnek.

Výhled:
Tampa nedokázala přebít nabídku, kterou Prospalovi předložil Anaheim, a tak na začátku nové sezony se hlavní námět k diskuzím točí okolo toho, kdo nejproduktivnějšího útočníka z minulé sezony nahradí.

Minulá sezona v číslech

*36 výher, 25 proher (+5 v prodl.), 16 remíz
*93 bodů, 3.m

ŘADA JAKO VÍNO. Formace Prospal-Lecavalier-St.Louis slaví Prospalův gól.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze