Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tampa možná bude v Praze také trénovat

13 2008
Praha - Nemusí to být jen dvě utkání a dost. Hokejisté Tampy možná v Praze a Česku stráví víc než jen dobu nezbytně nutnou k sehrání zápasů s New York Rangers na začátku příští sezony NHL. "Předpokládalo se, že přijedou do Prahy den před utkáním," uvedl Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní.

"Jenže tu možná stráví až deset dní. Chtějí tady trénovat a zakončit přípravu na nadcházející ročník NHL." Trénink. Památky. A taky golf, nezbytná zábava hokejistů. "Zajímali se o možnosti doprovodného programu," dodal Černošek.

Zápasy se hrají v O2 Areně ve dnech 4. a 5. října. Kde by však zámořský tým mohl předtím trénovat? Pronájem největší hokejové arény v zemi není nejlevnější záležitost. "To je jedna z věcí, které se ještě budou řešit," dodává Černošek.

Teoreticky je možné, že pokud by Tampa opravdu zůstala v Praze delší dobu, mohl by být některý z tréninků přístupný i veřejnosti.

Zástupci klubů se byli podívat v hale, už mají zamluvené hotely. Jejich jména jsou zatím tajemstvím.

"Jsou nadšení, že nic z toho, na co se ptali, není problém," říká Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní.

"Ale nevymýšlejí si. Není to stejné, jako když si americká výprava poveze na olympiádu vlastní jídlo."

Ale přesto by měli hráči Rangers a Tampy jet do Prahy jako do vlastního. Aréna totiž bude na jeden zápas připravena jako sídlo newyorského týmu a na druhý jako domovská hala floridského.

"To je pointa celé akce. Takže místo abyste letěli do Madison Square Garden, pojedete do ní metrem," říká Šafařík.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze