Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tampa nevyhrála, tvrdily noviny

10 2004
St.Petersburg - "Tampa prožila skvělou sezonu, ale Stanley Cup nevyhrála." Tak začínal úvodník v deníku Tampa Bay Tribune, který se překvapeným fanouškům dostal do rukou den poté, co se celý svět stal svědkem pravého opaku. Noviny měly připraveny dvě verze článku a nedopatřením se do oběhu dostala ta, která hovořila o porážce.


Do volného prodeje se dostalo okolo 275 tisíc výtisků.

Vydavetel deníku Gil Thelen řekl, že nikdo nezná příčinu, proč došlo k tak fatální chybě. V počítačovém systému, ve kterém se podoba novin vytváří, bylo prý vše v pořádku.

Špatný úvodník se rozepisoval o zásluhách, jež i navzdory porážce Lightning městu
přinesli. "Blesky jen o jeden zápas nevydržely v náročném maratónu play-off, ve kterém se hraje na 16 vítězných zápasů. I tak ale do našeho města přinesly radost a vzrušení. Jsme na vás pyšní."

Tampa zvítězila v sedmém, rozhodujícím zápase Stanleyova pohár nad Calgary 2:1. V omluvném prohlášení, které deník okamžitě zveřejnil na svých webových stránkách, bylo uvedeno: "Dnes jsme dostali pukem do žaludku."

V nedávné historii amerického tisku se taková chyba nestala poprvé. New York Post loni v říjnu informoval, že basebalisté New York Yankees podlehli ve Světové sérii Americké ligy v 7.zápase mužstvu Boston Red Sox. Ve skutečnosti ale Yankees na poslední chvíli zápas zvrátili a nakonec v prodloužení vyhráli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze