Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Táta je můj největší kritik, směje se vítěz ankety Meixner

9 2008
Hodonín - Se svým klubem se už dlouho drží na špičce východní skupiny druhé hokejové ligy. A devětadvacetiletý útočník Tomáš Meixner vévodí klubovým statistikám hodonínských Drtičů. Zdejší fanoušci nyní prokázali, že svůj celek podporují v hojném počtu, protože syn bývalého obránce slavné Komety vyhrál anketu MF DNES a iDNES.cz o nejlepšího sportovce prosince v Jihomoravském kraji.

"Za to vděčím fanouškům a taky studentům z mojí jazykové školy, kteří to sledovali," děkoval jim za hlasy. "Ale je to ocenění pro celé mužstvo."

Jak jste se dozvěděl o nominaci?
Když jsem přijel z hor, viděl jsem to nalepené v kabině, tak jsem říkal, ať tu srandu strhnou. A pak jsem přišel domů a měl jsem to i na mejlu. Tak si asi někdo všiml, že jsme první. Je to fajn.

Jací jsou fanoušci v Hodoníně?
Na každý zápas jich chodí aspoň dva tisíce a dokonce s námi jezdí ven, do Karviné jich dojelo asi sto. To je super. Třeba na Technice nebo ve Šternberku chodí dvacet a to je pořádný rozdíl.

Pro Hodonín je to asi hodně úspěšná sezona, že?
Chtěli jsme být v první čtyřce, což se nám podařilo. A chtěli bychom se dostat do finále, ale uvidíme, jak to dopadne. A že jsme teď první, je velká zásluha fanoušků, protože dva a půl tisíce mnohde nechodí ani na extraligu.

Čím to, že se vám letos tak daří? Loni to bylo trochu překvapení, že jste došli až do finále.
Je tu výborná parta, výborný mančaft, máme výborného gólmana, který nás podrží. A jádro tady zůstalo i po obměně stejné.

Do Hodonína se předloňskou sezonu vrátil trenér Číhal, zdejší rodák. Jaký má podíl na výsledcích?
Samozřejmě největší. Zvednul to, je zkušený trenér a jen málo takových je ve druhé lize.

Jak vás sleduje otec, který býval s Kometou mistrem republiky?
Jezdí na zápasy, ale říká, že je to daleko, tak jezdí tak dvakrát do měsíce. A nebo jde, když hrajeme v Brně na Technice nebo v Blansku.

Jak moc se spolu bavíte o hokeji? Protože váš otec je nejen bývalý vynikající hokejista, ale i novinář a kritik.
To je asi můj největší kritik (smích). Ti, kdo si pamatují, co psával, to byly špeky. A stejně mě dneska hodnotí. Ale většinou je to pozitivní kritika. (smích)

Jak často vás pochválí?
Tak stane se, že jednou za rok za dva (výbuch smíchu). Nee, to je moc hustý. Někdy prostě i pochválí.

Letos by k tomu mohl mít i důvod, když máte nejvíc bodů z týmu.
No tak za to on nechválí, to není důvod. Na to on se moc nedívá, spíš chválí a komentuje hru.

Myslíte při současném postavení týmu i na postup do první ligy?
To je strašně těžké. Šumperk byl loni ve druhé lize celou sezonu první, a teď je v první lize poslední. Chodí na ně mnohem míň lidí. Asi je lepší hrát špici druhé ligy než spodek první. Klub na to musí být připravený i finančně.



Najdete na iDNES.cz



mobilní verze