Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Táta Melenovský hrát kluka neviděl

7 2001
P a r d u b i c e, H a v í ř o v - První pokus o historickou premiéru hokejisty Havířova v reprezentačním tým nevyšel. Útočník Marek Melenovský zůstal při utkání s Ruskem v Pardubicích v civilu na tribuně. "Nezbylo mi, než držet palce, ale nepomohlo to, škoda," říkal Marek Melenovský po prohře 1:2. Kdy jste se dozvěděl, že premiéra v seniorské reprezentaci se odkládá? "Vytušil jsem to už při dopoledním rozbruslení před zápasem. Rozdaly se tréninkové dresy pro čtyři formace, já nebyl v žádné. Po tréninku mi to oficiálně oznámili i trenéři."Zde najdete další informace k úternímu zápasu

Jak jste to přijal?
Nedá se nic dělat, musím na svou šanci počkat. A až přijde, tak ji chytit za pačesy.

Co atmosféra v kabině. Jak zkušení matadoři nováčka přijali?
V pohodě. V Pardubicích jsme měli sraz v pondělí navečer, z Humpolce mě tam autem přivezla manželka. Večer jsme si ještě necelou hodinku zabruslili.

Řekl jste si o číslo, se kterým byste rád hrál?
Odjakživa hraji s pětkou, ale netroufal jsem si o ni říct, přece jenom jsem v reprezentaci nový. Nikdo se mě neptal, takže jsem nakonec vyfasoval čtyřku.

Ta se na ledě objevila...
To ano, ale byl v ní Jirka Dopita. Jeho dres byl velký, měl brankářské rozměry, tak si na rozbruslení půjčil můj. Do začátku zápasu to kustodi stačili napravit, takže nakonec hrál se svojí klasickou třicítkou.

Nepřijeli se do Pardubic podívat na vaši premiéru známí či rodiče?
Přijel táta a několik kamarádů. Mrzí mě, že jsem se jim nemohl ukázat, ale alespoň viděli repre.

Lístky jste jim kupoval, nebo jste dostal volňásky?
Měl jsem pár volňásků, alespoň že tak.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze