Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teď Jágr neodejde, slibuje Lemieux

3 2001
P i t t s b u r g h - Útočník a zároveň majitel Pittsburghu Mario Lemieux ujistil v pátek hokejové fanoušky, že je nemyslitelné, aby ještě v této sezoně klub opustil klub kapitán Jaromír Jágr. "Bude tady rozhodně do konce sezony," tvrdí rezolutně Lemieux. Spekulace o možném Jágrově odchodu propukly poté, co samotný hráč připustil, že pokud bude jeho vysoký plat překážkou toho, aby byla prodloužena smlouva s dalšími kvalitními hráči Penguins, může být vyměněn jinam.

V příštích dvou letech totiž dostane Jágr celkově vyplaceno 21 milionu dolarů a spolu s novými smlouvami Martina Straky, Roberta Langa nebo Alexeje Kovaljova by to nemusel klubový rozpočet utáhnout. Lemieux o této alternativě nechce zatím ani slyšet a trvá na tom, že Jágr tuto sezonu dohraje v Pittsburghu. "Je velkou součástí naší organizace už od počátku 90. let a pokud tady bude chtít zůstat, budeme rádi. Je pro nás důležité, aby v kubu hrál nejlepší hokejista světa," řekl majitel Penguins pro pittsburgshký list Tribune-Review.

Zároveň přiznal, že se se svým českým spoluhráčem na toto téme v posledních dnech podorbněji nebavil. "Ještě ne, ale přesto doufám, že tady zůstane."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze