Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Teď už si reprezentace vážím mnohem víc, řekl Jágr

HVĚZDA. Jaromír Jágr na sebe poprvé od olympiády v Turíně oblékl reprezentační dres | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2008
Během téměř celého rozhovoru se smál a vtipkoval. Zvážněl až ve chvíli, kdy přišla řeč na jeho další budoucnost v národním týmu. "Stárnu a cítím, že se blíží konec kariéry. Už se dívám na věci jinak než v pětadvaceti," poznamenal hokejový útočník Jaromír Jágr.

Jak?
V pětadvaceti hrajete v NHL, a když dostanete nabídku hrát na mistrovství světa, říkáte si: "Mám to zapotřebí?" Po těžké sezoně se vám nechce. Ale časem dospějete a zmoudříte. Uvědomíte si, že to může být vaše poslední šance reprezentovat a slyšet národní hymnu.

Takže teď to vnímáte takhle?
Ano, mám chuť reprezentovat, protože nikdy nevíte, kdy je to naposledy. Když máte hokej rád, daří se a můžete být pro mužstvo přínosem, proč ne? Ale znovu musím zopakovat, že na mistrovství pojedu v jiné pozici, než bylo zvykem.

V reprezentačním dresu se tedy znovu objevíte až ve Švýcarsku?
Těžko říct, konkrétně jsem se o tom s Vláďou Růžičkou ještě nebavil. Budu se snažit trénovat, hrát nejlepší hokej, jaký budu moct a přijet před mistrovstvím v co nejlepší formě.

Už za sebou máte návrat. Jaký v zápase proti Slovensku byl?
Na domácím ledě a před plnou halou. I když to byl jenom přátelský zápas, člověk chce vyhrát a předvést co nejlepší výkon, aby si diváci přišli na své.

Česko - Slovensko: Jaromír Jágr

Zřejmě naposledy jste si zahrál s Martinem Strakou. Užil jste si to?
Všichni víme, že poslední slovo bude mít Martinova manželka. Nebo jeho malá dcera. Když mu řekne "tatínku, pojď hrát", určitě vyměkne a půjde. Ale pokud mám mluvit vážně, těžko říct. Martin je zatím tvrdohlavý.

A věříte, že svůj názor ještě změní?
Změnit se může všechno. Na jednu stranu mu rozumím, protože se věnuje Plzni nejenom na ledě, ale i jako manažer, takže tím stráví spoustu času. A když konečně sezona skončí, chce se věnovat rodině. Na druhou stranu chápu trenéra reprezentace a lidi, protože chtějí vidět to nejlepší mužstvo, které by mělo na mistrovství světa úspěch. Bude to těžké, záleží na něm.

Když byl Straka na konci vyhlášen nejlepším hráčem českého týmu, vy jste k němu přijel a něco mu říkal. Prozradíte co?
Že je Jarda Bednář trošičku naštvaný, protože mu utkání parádně vyšlo. Zase si myslel na nějakou trofej a ono nic. (smích)

Česko - Slovensko: Jaromír Jágr

Po tragické události v Omsku, kdy během utkání zemřel váš spoluhráč Čerepanov, jste na tom byl psychicky špatně. Užil jste si zápas proti Slovensku víc než duely v Rusku?
Já se od té doby necítím dobře, nejsem v optimální formě. Ani dneska jsem se necítil zázračně. Na člověka to padne. Není ve mně energie a chuť do trénování. Doufám, že to po reprezentační přestávce bude lepší a budu hrát líp já i mužstvo.

Co vás teď čeká?
Odpočívat určitě nebudu. Možná jeden den, ale pak musím začít trénovat s Kladnem. V Omsku nejsme v růžové situaci, musíme si vytvořit co nejlepší pozici pro play-off, protože v Rusku se těžko vyhrává venku.

A co vaše třísla, se kterými jste měl měl minulý týden problémy?
V pořádku. Zranění se stávají většinou na začátku zápasu, kdy tělo není ještě rozehřáté. Ten jsem přestál a pak už to bylo v pohodě.Najdete na iDNES.czmobilní verze