Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavná slečna Nevím: Kontiola mě pobavil

Reportérka České televize Hana Ježková | foto:  Michal Sváček, MAFRA

31 2014
Byly to pro ni hodně těžké chvíle. Reportérka České televize Hana Ježková položila na mistrovství světa finskému hokejistovi Petrimu Kontiolovi tři otázky a on na všechny odpověděl suše: "I don´t know. Nevím."

Na turnaji hraném v Bělorusku padlo mnoho krásných gólů, tleskalo se bezpočtu vydařených kombinací. Přesto právě tenhle bizarní přestávkový rozhovor ze čtvrtfinálového duelu Kanada – Finsko zůstane jednou ze chvil, na kterou budou fanoušci vzpomínat nejčastěji.

A nejen ti čeští. Video s interview má na serveru youtube přes milion spuštění, reportérka se dočkala mnoha reakcí ze Skandinávie, Kanady, ale třeba i z Maďarska. Hodně fanoušků a kamarádů jí litovalo, chování finského hokejisty měli za arogantní.

"Mě ale nenaštval. Jeho odpovědi mi přišly spíš legrační," přiznává Hana Ježková v rozhovoru, který si celý můžete přečíst v magazínu Víkend, sobotní příloze MF DNES.

"U českých hokejistů už víte, jací jsou. Kontiolu jsem tolik neznala. Až zpětně jsem se dozvěděla, že údajně patří ke vtipným hokejistům. Když finští novináři potřebují vtipnou odpověď, chodívají prý za ním. Jen to asi nesmí být v přestávce zápasu, ve kterém jeho tým prohrává, když zavinil gól a ještě se má mluvit v angličtině... Mě každopádně pobavil – místo toho mohl vypálit šest klišé za sebou. Takhle byl alespoň originální."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze