Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Televize má v Sazka Areně opět potíže

21 2004
Praha - Potíže s umístěním kamer České televize v Sazka Aréně pokračují. Pracovníci veřejnoprávního media se ve středu dopoledne pokusili instalovat podstavce pro kamery, znemožnili jim to však příslušníci ochranky. Českou tiskovou kancelář o tom informoval mluvčí České televize Martin Krafl.

Potíž je v tom, že se na místech, odkud smějí televizní kamery snímat dění na ledě, do záběru dostávají stojící diváci. Stačilo by kamery umístit na podstavce, jejichž instalaci však ochranka haly zabránila.

Kamery na podstavcích by totiž bránily ve výhledu majitelům takzvaných klubových sedadel, kteří za lístky platí značné peníze.

"Nastala patová situace," konstatoval mluvčí televize. "Zaměstnanci televize ustoupili a podestu z místa, kde ji instalovali, odstranili. Pokud bychom ale měli umístit kamery jen bez podstavců, ohrozí to kvalitu přenosu," tvrdí Krafl.

Šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý už kvůli tomu v úterním vydání deníku Sport pohrozil bojkotem vysílání. Krafl o bojkotu nemluvil. Řekl jen, že v takovém případě televize neručí za kvalitu přenosu, který bude vysílán v 67 zemích světa.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze