Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Téma číslo 1 v Montrealu? Hokej

Takto se radoval Tomáš Plekanec v sérii s Bostonem. | foto: Reuters

25 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Montreal zaplavila červená. Město je na nohou. Slavní Canadiens se totiž probojovali do druhého kola Stanley Cupu a kanadští fanoušci doufají v návrat starých časů, kdy místní hokejisté sbírali jeden pohár za druhým.

Ty roky už jsou ale dávno pryč. Je to dlouhých patnáct let, co Montreal slavil naposledy, od té doby dosáhl jen třikrát do druhého kola.

Jako letos.

Tentokrát však město, za jehož tým hrají i čeští hokejisté Tomáš Plekanec s Romanem Hamrlíkem, žije ve velkém očekávání. Zvlášť když se v loňské sezoně Canadiens ani nedostali do play-off.

A tak radost některých fanoušků po postupu přes Boston z prvního kola přerostla v násilnosti. V plamenech skončilo pět policejních vozů a vyrabováno bylo několik obchodů.

I před soubojem s Filadelfií nešlo v ulicích přehlédnout, co lidi zajímá nejvíc.

"The city is hockey." Nápis, jenž lemuje stadion, skutečně nelže. Hokej je v těchto dnech v centru zájmu všech lidí z okolí Montrealu.

Na polovině aut ve městě plápolají vlaječky, klubové znaky jsou i ve výlohách obchodů a přeplněných restaurací. Do haly s názvem Bell Centre se totiž vejde jen 21 500 diváků.

Aby byla uspokojena poptávka, musela by se několikanásobně zvětšit.

Jen tak pro zajímavost: na první duel druhého kola se akreditovalo kolem 150 novinářů a na spoustu dalších se nedostalo. "Bohužel, na oba domácí zápasy nemůžete. Musíte si vybrat, který upřednostňujete," dověděla se spousta z nich od mluvčího klubu.

A natěšení fanoušci, kteří chtěli duel vidět za každou cenu na vlastní oči, museli za vstupenku překupníkům zaplatit mnohonásobně vyšší cenu. Stačilo jednou obejít stadion a minimálně pětkrát jste slyšeli: "Nechcete lístek?"

Ti, na které zbylo, jistě nelitovali.Najdete na iDNES.czmobilní verze